Společnost Samsung už intenzivně pracuje na svých vlajkových strojích pro příští rok. Ale nezapomíná ani na levnější telefony ze střední třídy. Nedávno tipaři avizovali, že jedním z nich bude i model Samsung Galaxy A13 5G a upozornili na některé z jeho specifikací. Chystaný telefon nahradí loňský Galaxy A12, který výrobce představil v listopadu/novembri. Proto je pravděpodobné, že se Galaxy A13 dočkáme ještě v tomto měsíci.

Vzhledem k tomu, že telefony řady Galaxy A jsou levná zařízení, očekáváme, že i chystaný Samsung Galaxy A13 5G nebude drahý. Dokonce se proslýchá, že může být zatím nejlevnějším telefonem z produkce Samsungu. Přesto se nemusíme bát, že se cena nějak výrazně podepíše na parametrech. Ochuzena nebude ani foto výbava, protože podle informací na jihokorejských stránkách TheElec dostane Galaxy A13 primární 50 MPix senzor hlavního fotoaparátu.

A to je jistě posun dopředu, protože loňský Galaxy A12 měl 48 MPix primární snímač. Vraťme se ale k chystanému telefonu. Podle čerstvé zprávy 50 MPix s automatickým ostřením doplní v hlavním fotoaparátu i 5 MPix širokoúhlý objektiv a dva 2 MPix senzory. Jeden z nich funguje jako makro objektiv a druhý slouží pro zachycení hloubky ostrosti. Pro selfie fotky poslouží 8 MPix přední kamera. A když už jsme se dostali k čelnímu panelu doplňme, že LCD displej má údajně úhlopříčku 6,48 palce a FullHD+ rozlišení . Na postu procesoru najdeme Dimensity 700 se 4/6/8 GB RAM a 64/128 GB interního úložiště. Tipaři slibují i baterii s kapacitou 5000 mAh a 25 W nabíjením. Cena se prý může pohybovat kolem 249 dolarů.