Telefony řady Redmi K40 byly a jsou stále velmi populární. Výrobce u nich dobře nakombinoval poměr cena/výkon a díky tomu je úspěch zajištěný. Ale přesto, že se Redmi stroje stále dobře prodávají, je pomalu čas na změnu. Proto asi nikoho nepřekvapí, že Redmi už pracuje na nových modelech, které zahrne řada Redmi K50.

Chystané telefony řady K50 tipaři na síti propírají už nějaký ten pátek. Kromě některých parametrů se spekuluje i o jejich představení. Zatím opravdu jen tipujeme a vycházíme z termínu uvedení řady Redmí K40. Tyto nové stroje debutovaly v prvním čtvrtletí letošního roku. Takže je pravděpodobné, že i řada Redmi K50 bude uvedena ve stejném období roku příštího. K dalším spekulacím, nebo spíš odhadům tipařů patří například i zvěst, že se telefony řady K50 vrátí ke snímači otisků prstů v displeji. A dnes tu máme ale další odhad, který má na svědomí starý známý tipař Digital Chat Station.

Tipař na Weibo zveřejnil hlavní parametry řady telefonů Xiaomi s označením I11 a zdá se, že mluví o modelech Redmi K50. Pokud jsou tyto úvahy správné, tak bychom u modelů Redmi K50 mohli počítat s velmi kvalitním displejem se zakřivenými hranami. Dále se tipař zmiňuje i o procesoru Snapdragon ze série 800 a baterii s vysokou kapacitou a podporou rychlého nabíjení s výkonem 67 W. U hlavního fotoaparátu prý najdeme primární senzor s rozlišením 108 MPix a neměly by chybět ani reproduktory JBL. A u posledního parametru se ještě na chvíli zdržíme. JBL je totiž značka, se kterou Redmi spolupracovalo i na řadě Note 11. A z toho tedy vyvozujeme, že tipař mluví právě o telefonech řady Redmi K50, přesněji o modelech K50 Pro nebo K50 Pro Plus. Ale samozřejmě jde jen o spekulace, nic potvrzeno není.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.