Aktivity společnosti Huawei stále komplikují americké sankce, takže se v posledních měsících musí smiřovat s určitým omezením. Jde zejména o omezení na poli produkce chytrých telefonů. Nemají dovoleno používání aplikací a služeb Google a také podpory 5G na globálních trzích. To se samozřejmě úzce pojí i s vydáváním vlajkových telefonů. K tomu se navíc přidal i nedostatek čipů, takže telefony Huawei nabírají zpoždění a některé se dostávají jen na čínský trh. V ohrožení je i vlajková řada Huawei Mate 50.

Pojďme se podívat do historie telefonů Mate 50. Huawei zpravidla vydával řadu Mate jako své podzimní vlajkové telefony. Ovšem od letošních prázdnin, krátce po opožděném vydání série Huawei P50, tipaři spekulovali, že řada Huawei Mate 50 úplně skončila. Pak to zase na chvíli vypadalo, že Huawei sérii Mate 50 nezrušil, jen její vydání odložil, ale termín představení zůstal v utajení. Potom zas přišla zpráva, že řadu Mate 50 Huawei nepředstaví dřív, než na konci druhého kvartálu příštího roku.

A aby toho nebylo málo, dnes tu máme úplně čerstvé info, které jsme našli na stránkách CnBeta. Podle ní Huawei představí telefony série Mate 50 už v prvním čtvrtletí příštího roku. Kdy přesně není známo, ale tipaři si myslí, že by to mohlo pravděpodobně být v březnu/marci 2022. Ovšem poměrně zajímavá informace je ta, že telefony prý dostanou procesor Snapdragon 898. Ale jak víme, Huawei svým novinkovým telefonům musí blokovat 5G sítě. Takže i v případě nového vlajkového procesoru Qualcomm počítejme s tím, že pro telefony Mate 50 bude bez podpory 5G. Proto bude jistě zajímavé sledovat, jak se strojům Huawei Mate 50 na trhu povede. Pokud tedy vůbec dojde na jejich vydání.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.