Už první generace laserového projektoru od Xiaomi byla pro normální smrtelníky nedostupným soustem a nová generace na to ještě dává razítko. Ale nově představený projektor Xiaomi Laser Cinema 2 si bez debat svoji vysokou cenovku zaslouží. Jde totiž o vůbec první projektor podporující Dolby Vision ve 4K rozlišení. Poprvé se dostane do prodeje už za pár dnů u příležitosti nákupního šílenství Double Eleven a zájemci už aby pomalu začali pěchovat peněženky.

Xiaomi Laser Cinema 2 díky laserové technologii nepotřebuje velkou projekční vzdálenost a vykouzlí 100-palcovou úhlopříčku z pouhých 20 cm. Maximem je pak 200-palců, ale tvůrci doporučují ideálně 80-150 palcové úhlopříčky. Projektor zvládne promítat ve 4K rozlišení (3840 x 2160 pixelů) s kontrastem 3000:1 a k tomu je i vybaven standardy jako HDR10 a Dolby Vision. Svítivost 2400 ANSI lumenů je skvělá a dočkáme se i technologie vyrovnávání obrazu MEMC se 60 Hz.

Uvnitř je projektor vybaven quad-core procesorem MediaTek MT9669 a 3 GB RAM pro plynulý chod. Čipset umí i vylepšování obrazu pomocí AI a snižování šumu. Velmi solidní je v základu i zvuk, protože 2x15W reproduktory na průměrnou místnost stačí. A umí i Dolby Atmos nebo DTS. Portová výbava je také bohatá s trojicí HDMI portů, USB a Ethernetem. Vše běží na systému MIUI for TV a extra podpory se dočkají televize Xiaomi a Redmi. Za zmínku stojí i tichý chod s hlučností pod 30dB a speciální senzor napomáhající bezpečnosti očí před laserovým paprskem.

Cena je ale opravdu brutální a v Číně je Xiaomi Laser Cinema 2 k dostání za 14.999 juanů, tedy asi 2.345 dolarů. Na Double Eleven sice cena dočasně spadne na „jen“ něco přes dva tisíce, ale i tak jde o drahou zábavu. Za super high-end se ale holt platí. Mezinárodní dostupnost zatím nebyla potvrzena, takže možná půjde jen o čínský bonbónek.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.