Taiwanský gigant ASUS si se svými herními telefony ROG Phone vydobyl velmi solidní pozici na trhu a přízeň fanoušků. Zatím poslední generace s modely ROG Phone 5s a 5s Pro byla představena na domácím trhu v srpnu a do světa ji to přece jen chvíli trval. Dnes ale konečně zamířila i na evropské trhy a pořídit si je bude moc i český zákazník. Tedy pokud má solidně našetřeno, protože cena obou těchto telefonů je poměrně „výživná“. Na druhou stranu nabízí opravdu nekompromisní vybavení a výkon, takže jde skoro o to nejlepší, co jde v této kategorii najít.

Oba modely totiž nabídnou výkonný Snapdragon 888 Plus, který doplní až 18 GB RAM a 512 GB vnitřní paměti. Parádní je i 6.78-palcový Samsung E4 AMOLED displej s FullHD+ rozlišením, 144 Hz obnovovací frekvencí a podporou HDR. Herní zaměření je pak podpořeno i 360 Hz dotykovou samplovací frekvencí a 24.3ms latencí. Na zádech je pak monochromatický (nebo u Pro verze barevný) PMOLED displej zobrazující rozličné doprovodné animace. Jako správný herní telefon pak mají modely ROG Phone 5s i ultrasonická tlačítka Air Trigger 5 přímo na těle telefonu. A Pro varianta pak ještě další extra dvojici, simulující L2/R2 tlačítka herních konzolí.

Za zmínku také určitě stojí stereo reproduktory podporující GameFX nebo DiracHD a čtveřice mikrofonů s OZO technologií redukce šumu. Nezapomnělo se pak ani na 3.5 mm audio jack. Velmi solidní je i baterie s kapacitou 6000 mAh, kterou dobijete pomocí 65W nabíjení. Nepřijdete ani o Bluetooth 5.2, NFC čip, Android 11 s ROG UI a spoustu dalšího. Na herní model telefonu i velmi slušně fotí díky trojitému zadnímu fotoaparátu s hlavním 64 Mpx Sony IMX686 senzorem a 24 Mpx selfie kamerkou.

Ceny a dostupnost

U nás půjde základní verze ROG Phone 5s do prodeje hned ode dneška s cenou 25.990 Kč (12GB+512GB) nebo 27.990 Kč (16GB+512GB). Nejvyšší varianta ROG Phone 5s Pro pak s 18 GB RAM dorazí někdy v prosinci s předpokládanou cenovkou 29.990 Kč. Nic laciného pod sluncem.