Všichni fanoušci společnosti Xiaomi si jistě s blížícím se koncem roku tipují, kdy dojde na představení nového vlajkového telefonu Xiaomi 12. Tipaři zatím odhadují, že i letos to bude podobné jako loni, kdy standardní model Xiaomi Mi 11 spatřil světlo světa v prosinci/decembri. Na trh se tento telefon dostal na začátku ledna/januára. Pár měsíců po něm šel do prodeje i Xiaomi Mi 11 Pro a Mi 11 Ultra.

To, že se historie bude opakovat hlásí i tipař Digital Chat Station. Podle něj půjde standardní verze Xiaomi 12 do výroby v tomto měsíci a sérová výroba dalších dvou verzí začne později. To by tedy mohlo znamenat, že standardní verzi skutečně Xiaomi představí v prosinci a do prodeje půjde jako první telefon z celé řady. Modely Pro a Ultra pak Xiaomi představí v příštím roce. Dodejme ale i to, že tipař tvrdí, že Xiaomi už intenzivně pracuje i na telefonu Mix 5 a je pravděpodobné, že jej výrobce představí dřív než letošní Mix 4.

S premiérou telefonu Xiaomi 12 se pojí i premiéra vlajkového procesoru Snapdragon 898 z dílen společnosti Qualcomm. A vlastně i v tomto případě se zřejmě bude opakovat loňský scénář. Loni mělo Xiaomi určitou exkluzivitu na procesor Snapdragon 888 a právě proto tento čipset debutoval zároveň s telefonem. Letos bude Xiaomi 12 prvním telefonem se Snapdragonem 898. Kromě tohoto čipsetu se očekává i zakřivený displej s „dírou“ pro kameru ve středu jeho horní části. U hlavního fotoaparátu bychom se měli dočkat primárního 50 MPix senzoru Samsung Isocell HP1. Každopádně počítáme s tím, že nám Xiaomi dá včas vědět, kdy přesně nový vlajkový stroj představí.