Podle zvěstí ze začátku uplynulého měsíce prý společnost Xiaomi chystá telefon s procesorem Snapdragon 870. A prý nebude jen jeden. Není divu, protože tento čipset je u výrobců chytrých telefonů poměrně populární. A to hlavně proto, že v sobě výborně skloubil téměř vlajkové parametry a přijatelnou cenu. To si jistě Xiaomi nenechá ujít, navíc když už má se Snapdragonem 870 zkušenost u modelů Mi 10S, Mi11X a také u Mi Pad 5 Pro. Je ale pravděpodobné, že jeden ze dvou chystaných strojů představí jako telefon Xiaomi a ten druhý pod značkou Redmi.

Že společnost Xiaomi plánuje jeden telefon Xiaomi a druhý Redmi, oba ale s procesorem Snapdragon 870, potvrdil i známý tipař Digital Chat Station na svém Weibo účtu. A k tomu přidal i hlavní parametry obou chystaných strojů. Podle tipaře má telefon Xiaomi, kromě již zmíněného procesoru, také 6,7 palcový OLED displej se zakřivenými hranami. Jeho rozlišení sice neznáme, ale měl by údajně podporovat 120 Hz obnovovací frekvenci.

Baterie má kapacitu 5000 mAh a podporu 67 W kabelového nabíjení a také 33 W bezdrátového nabíjení. Hlavní fotoaparát dostane buď 108 MPix nebo 50 MPix primární senzor. Přední kamera má podle tipaře 20 MPix. Ve výbavě prý najdeme i reproduktory Harmon Kardon. Telefon Redmi s procesorem Snapdragon 870 má prý 6,6 palcový OLED displej společnosti Samsung. Má také 5000 mAh baterii a dva reproduktory JBL. Další parametry tohoto stroje tipař neuvádí a také se nezmiňuje o případných obchodních názvech obou telefonů.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.