Nový levný 5G telefon je na světě, protože Motorola dnes v Číně uvedla svůj nový model Moto G51. Jedná se o velmi zajímavě vybavený telefon postavený na platformě Snapdragon 480 Plus. Že by se Qualcomm pomalu začal vracet na silné pozice i v low-end segmentu ? Momentálně jej tam totiž válcují cenově výborně nastavené Mediateky Dimensity 7xx a 8xx. Nové Moto G51 ale sází na variantu Qualcommu a daří se jí držet i poměrně solidní cenu. I když v porovnání s konkurenci jde stále asi o lehce dražší počin.

Moto G51 ale kromě procesoru Snapdragon 480 Plus nabídne i další velmi slušnou výbavu. Velký 6.8-palcový IPS displej má sice jen HD+ rozlišení, ale také 120 Hz obnovovací frekvenci. Porce paměti je také na low-end výborná s 8 GB RAM a 128 GB vnitřní UFS 2.2 paměti. Hlavní fotoaparát je trojitý s 50 Mpx + 8 Mpx + 2 Mpx sestavou senzorů. Kapacita baterie je solidních 5000 mAh, ale nikde se bohužel neuvádí rychlost a výkon nabíjení. Telefon ale disponuje Dolby certifikací pro audio a nezapomnělo se ani na 3.5 mm sluchátkový audio jack. Čtečka otisků prstů je na zádech telefonu a vše běží na Androidu 11.

Parametry opravdu nevypadají špatně, jen je v dnešní době prostě a jednoduše zpátečnické představit telefon s jen HD+ panelem. Cena Moto G51 je pro čínský trh stanovena na 1499 juanů, tedy v přepočtu něco kolem 235 dolarů. Cenově tak nejde o low-end, protože za podobné peníze už koupíte i velmi dobré kousky střední třídy. O globální dostupnosti se zatím oficiálně nehovořilo, takže si na tyto informace budeme muset ještě chvíli počkat.