Nový levný 5G telefon je na světě, protože Motorola dnes v Číně uvedla svůj nový model Moto G51. Jedná se o velmi zajímavě vybavený telefon postavený na platformě Snapdragon 480 Plus. Že by se Qualcomm pomalu začal vracet na silné pozice i v low-end segmentu ? Momentálně jej tam totiž válcují cenově výborně nastavené Mediateky Dimensity 7xx a 8xx. Nové Moto G51 ale sází na variantu Qualcommu a daří se jí držet i poměrně solidní cenu. I když v porovnání s konkurenci jde stále asi o lehce dražší počin.

Moto G51 ale kromě procesoru Snapdragon 480 Plus nabídne i další velmi slušnou výbavu. Velký 6.8-palcový IPS displej má sice jen HD+ rozlišení, ale také 120 Hz obnovovací frekvenci. Porce paměti je také na low-end výborná s 8 GB RAM a 128 GB vnitřní UFS 2.2 paměti. Hlavní fotoaparát je trojitý s 50 Mpx + 8 Mpx + 2 Mpx sestavou senzorů. Kapacita baterie je solidních 5000 mAh, ale nikde se bohužel neuvádí rychlost a výkon nabíjení. Telefon ale disponuje Dolby certifikací pro audio a nezapomnělo se ani na 3.5 mm sluchátkový audio jack. Čtečka otisků prstů je na zádech telefonu a vše běží na Androidu 11.

Parametry opravdu nevypadají špatně, jen je v dnešní době prostě a jednoduše zpátečnické představit telefon s jen HD+ panelem. Cena Moto G51 je pro čínský trh stanovena na 1499 juanů, tedy v přepočtu něco kolem 235 dolarů. Cenově tak nejde o low-end, protože za podobné peníze už koupíte i velmi dobré kousky střední třídy. O globální dostupnosti se zatím oficiálně nehovořilo, takže si na tyto informace budeme muset ještě chvíli počkat.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.