Úspěšné značky výrobců telefonů obvykle nezůstanou jen u jedné kategorie produktů a časem se pokouší o štěstí i jinde. Logické je to například u obřích korporací typu Xiaomi, ale podobný přístup se nevyhýbá ani menším „rybám“. A klidně se navíc může jednat o pod-značky velké korporace. Ostatně vlastní notebooky a hodinky má třeba Redmi, případně se nově angažuje i Realme. A pomalu to začíná vypadat, že se možná velmi brzy dočkáme diverzifikace portfolia i od úspěšných šikulů POCO. Tedy alespoň o tom hovoří šéf jejich marketingu Angus Ng v rozhovoru pro Android Authority.

V POCO se momentálně primárně chystají na představení dalšího velmi zajímavého telefonu, kterým bude už 9.listopadu POCO M4 Pro 5G. Ale pomalu už údajně začínají krystalizovat plány na uvedení vlastního tabletu, případně chytrých hodinek. Firma prý plánuje začít po malých krůčcích a hlavně hrát na jistotu. Proto možná nezačnou přímo velkými projekty jako jsou tablety, ale pravděpodobněji doplňky jako powerbanky, sluchátka nebo chytré nositelnosti. Vyloučeno ale prý není nic, protože se firma hodlá zaměřit na vybudování vlastního ekosystému.

Vzestup zájmu o tablety během pandemie také vedl ke zvýšení nabídky konkurenčních modelů, takže je trh momentálně poměrně nasycen. Takže je mnohem těžší přijít s něčím průlomovým a úspěšným. Pokud by se ale POCO povedlo něco podobného, jako s jejich telefony, tak je úspěch skoro zaručen. Momentálně totiž patří k těm nejzajímavějším značkám s poměrem cena / výkon a solidními parametry telefonů§. Navíc se údajně hodlají více odlišit i softwarově a nabídnout kromě vlastního launcheru i hlubší zásahy a modifikace MIUI. Žádné malé cíle.