Podobně jako loni v tomto čase se i letos proslýchá, že společnost Samsung představí své vlajkové telefony řady Galaxy S22 dříve. Respektive stejně jako loni, tedy v lednu/januári 2022. A stejně tak se proslýchá, že jihokorejský výrobce už na nových telefonech pracuje. Dokonce je už prý ve fázi, kdy zahájil sériovou výrobu komponentů pro telefony Galaxy S22.

Zpráva o tom, že Samsung zahájil sériovou výrobu se objevila na stránkách WinFuture. Podle nich proces výroby komponentů odstartoval na konci minulého týdne. Začal zatím takzvaný „náběh na sériovou výrobu“ součástek pro všechny tři vlajkové telefony, tedy pro Galaxy S22 (SM-S901), Galaxy S22 Plus (SM-S906) a Galaxy S22 Ultra (SM-S908). V asijských továrnách společnosti prý ale vyrábí jen omezený počet dílů, jako jsou například flex kabely.

Podle zprávy se Samsung momentálně víc zaměřil na americkou verzi modelu Galaxy S22 Ultra. Poté začne pracovat na dalších verzích. Výroba se od minulého týdne sice navýšila, ale stále neběží na plno, protože přetrvávají problémy s výrobou dostatečného množství bezchybných součástek. To je ale prý při zahájení masové produkce zcela běžný jev. V této fázi je totiž potřeba výrobní linky dostatečně seřídit a optimalizovat pro nové komponenty. Vše by se ale mělo zvládnout a před představením bude připraven dostatečný počet kusů jednotlivých modelů řady Galaxy S22. Ostatně přesný termín představovačky Samsung zatím nepotvrdil, takže nám nezbývá než věřit tipařům a jejich odhadům.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.