Na konci minulého měsíce jsme narazili na informaci, že značka Poco chystá nový telefon Poco M4 Pro 5G. Tipaři odhadovali, že bude debutovat v listopadu/novembri, protože už má za sebou potřebné certifikace a prošel také testy Geekbench. Ovšem termín ještě v té době výrobce nepotvrdil. Dneska už víme, že k online představovačce dojde 9. listopadu ve 20:00 GMT+8.

Následně začal výrobce na Twitteru sdílet na první pohled záhadné snímky, které slouží jako vodítka k odhalení jednotlivých specifikací. Z prvního obrázku stanice metra můžeme vyčíst, že Poco M4 Pro 5G dostane procesor postavený na 6nm výrobní technologii. Další obrázek zase odkazuje na rychlé nabíjení s výkonem 33 W. Zejména info o použitém procesoru může být zajímavé, protože se dosud jen spekulovalo, že chystaný telefon dostane Dimensity 700, nebo Dimensity 720 a nebo Dimensity 810. Tím by alespoň v rámci čipsetu mohlo být jasno, že jde o Dimensity 810.

Ovšem na druhou stranu se pak mohou potvrdit i odhady tipařů, kteří se domnívají, že je Poco M4 Pro rebrandem telefonu Redmi Note 11. Ani to ale u značky Poco nepřekvapí. A pokud je chystaný Poco stroj skutečně přejmenovaný Redmi Note 11, můžeme odvodit i některé další parametry, jako je třeba 6,6 palcový LCD displej s obnovovací frekvencí 90 Hz a FullHD+ rozlišením. Případně i operační paměť až 8 GB nebo baterie s kapacitou 5000 mAh. Ale do uvedení zbývá ještě docela dost času na to, aby výrobce některé z těchto specifikací potvrdil.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.