Společnost Motorola ještě před koncem roku chystá vydání několika nových strojů. A protože nejpopulárnější produktovou řadou společnosti je řada „G“, budou minimálně dva z nich z této série. Konkrétně se mluví o telefonech Moto G51 a Moto G71. O prvním z nich máme něco málo informací pohromadě a víme například i to, že jej výrobce může představit už v průběhu tohoto měsíce.

Brzkému uvedení telefonu Moto G51 může nasvědčovat i to, že má za sebou čínskou certifikaci 3C, prošel testy Geekbench a nyní prochází i certifikací NBTC (National Broadcasting and Telecommunications Council Committee). A právě tato certifikace ukazuje na to, že se telefon podívá i na jiné trhy, než jen na ten čínský. V tomto konkrétním případě se bavíme o malajsijském trhu, pro který je telefon certifikován s kódovým označením XT2171-2.

Certifikační výpis sice neodhalil žádné specifikace modelu Moto G51, ale na jejich upřesnění zapracovali, jako vždy, tipaři. Víme proto, že displej má rozlišení FullHD+, i když jeho přesnou velikost zatím neznáme. Pár informací máme i o foto výbavě, která čítá přední 13 MPix kameru a hlavní fotoaparát s 50 MPix, 8 MPix a 2 MPix snímači. Z testovacího výpisu Geekbench zas můžeme odhadovat, že na postu procesoru najdeme Snapdragon 750G se 4 GB operační paměti. Stejný výpis také potvrdil Android 11. Naopak z certifikace 3C víme, že nabíjení je spíš pomalé, než rychlé. Má totiž výkon jen 10 W. Informací tedy mnoho není, proto počkejme, co potvrdí samotný výrobce.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.