Konec roku se blíží a mnoho tipařů se už aktivně zajímá o to, co etablovaní výrobci chytrých telefonů chystají na příští rok. V případě společnosti Samsung je to jednoznačně jejich vlajková řada Galaxy S22, ale ještě před koncem letošního roku se dočkáme několika levnějších strojů. I když i těch už má Samsung letos na svém kontě několik. Samozřejmě se bavíme o telefonech ze sérií Galaxy M a Galaxy A, protože u nich najdeme jednak podporu 5G sítí a také relativně dobrý poměr cena/výkon. Jedním z nejlevnějších je momentálně model Galaxy A22 5G, ale brzy jej údajně nahradí model Samsung Galaxy A13 5G.

O telefonu Samsung Galaxy A13 5G tipaři tvrdí, že se už brzy dostane do prodeje a proto se pokouší zjistit aspoň něco málo o jeho parametrech. Jeden z nich na Twitteru odhalil nejen hlavní specifikace, ale i renderovaný obrázek zadního panelu. Snímek v podstatě koresponduje s rendery, které jsme mohli vidět na začátku minulého měsíce. Ale co říká tipař o parametrech?

Tipař prozradil, že telefon Galaxy A13 má 6,48 palcový LCD displej s FullHD+ rozlišením. Z předchozích renderů víme, že nad obrazovkou je kapkovitý výřez pro přední kameru se zatím neznámým rozlišením. Naopak o hlavním fotoaparátu se z tweetu můžeme dozvědět, že je trojitý s 50 MPix, 5 MPix a 2 MPix snímači. Jako procesor prý výrobce použije Dimensity 700. Baterie má kapacitu 5000 mAh a podporuje nabíjení s výkonem 25 W. Snímač otisků leží na hraně telefonu. Tipař na závěr dodává, že telefon půjde na trh se 4/6/8 GB operační paměti a 64/128 GB interního úložiště. Ale vraťme se i k ceně, která prý nebude nijak přestřelená a mohla by se pohybovat kolem 249 dolarů.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.