V poslední době si OLED panely konečně začaly hledat cestu i do telefonů střední třídy a je to jen ku prospěchu věci. Sice často nemají zcela high-end parametry, ale stále jde ve většině případů stále o lepší alternativu k LCD. Ty se ještě snaží bojovat vyššími obnovovacími frekvencemi, ale i tam už jsou často dohnány a vyrovnány. Jediným ústupkem tak u levnějších OLED panelů zatím zůstává chybějící integrovaná čtečka otisků prstů pod displejem. Ta se často přestěhovala na bok telefonu, kde jde sice také o pohodlné řešení, ale přímo v displeji je to prostě pro uživatele pohodlnější.

Podle všeho ale dominantní dvojblok Xiaomi / Redmi chystá návrat k integraci čtečky otisků prstů pod displej i pro střední třídu telefonů. Ostatně právě z jejich dílny je velká popularizace využití OLED panelů u cenově dostupných telefonů. Aktuální zákulisní informace tak třeba hovoří o tom, že se chystají hned dva modely přímo od Xiaomi vybavené Snapdragonem 778G a OLED panely s vysokou obnovovací frekvencí. V obou případech by se také měla čtečka otisků prstů vrátit hezky pokorně přímo pod displej. A mělo by jít do budoucna jen o jedny z mnoha podobných.

A Redmi nebude nijak pozadu. Jejich netrpělivě očekávaná vlajková řada Redmi K50 by na tom měla být velmi podobně. V té se údajně máme dočkat trojice telefonů a všechny s OLED panely a integrovanou čtečkou otisků prstů. Dva níže postavené kousky pak mají dostat Snapdragon 888 a nejvyšší dokonce Snapdragon 898. Vysoce nadprůměrný má být i výkon nabíjení, který se ustálí na 120W. Ostatně to nabídlo i aktuální Redmi Note 11 Pro. Každopádně je na co se těšit.