Značka Redmi na čínském trhu představila s velkou slávou před pár dny tři nové telefony Note 11. Asi není potřeba dodávat, že jsou to modely Redmi Note 11, Note 11 Pro a Note 11 Pro Plus. Hned po představení se celá řada Redmi Note 11 dostala do režimu předběžných objednávek a její prodeje odstartovaly právě dnes.

V souvislosti se zahájením prodejů Redmi zveřejnila zajímavá čísla, která ale svým způsobem nepřekvapí. Potenciální kupci se o všechny tři telefony téměř prali už při předběžných objednávkách. Takže je jasné, že prodejní čísla v prvním kole prodejů jsou vysoká. Značka na svém oficiálním Weibo účtu hlásí, že řada Redmi Note 11 jde doslova na dračku. Za pouhou jednu hodinu se prodalo více než půl milionu kusů nových telefonů.

Zájem o telefony je natolik velký, že za 1 minutu a 45 sekund od zahájení prodeje výrobce zaznamenal obrat přes 2 miliardy jüanů. Ovšem za 52 minuty a 11 sekund se obrat dokonce zdvojnásobil na 4 miliardy jüanů. Zkrátka a dobře čínští fanoušci opět reagují na dobře nastavený poměr cena/výkon. Připomeňme, že cena standardního modelu Note 11 začíná v přepočtu na zhruba 188 dolarech. V případě Note 11 Pro je cena nejnižší paměťové verze nastavena na zhruba 250 dolarů a u Note 11 Pro Plus začíná na 297 dolarech. První kolo prodejů je tedy za námi, ovšem Redmi zatím nepotvrdilo, kdy proběhne další kolo. Ale vzhledem k tomu, že prodejní svátek Double Eleven (11.11.) se blíží, je velmi pravděpodobné, že druhé kolo prodejů Redmi spustí právě tehdy.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.