Nedávné koronavirové měsíce měly za následek raketový nárůst domácích hobby činností. Třeba na vaření se vrhli i dříve ne zrovna kulinářsky založení jedince a na figuře všech zúčastněných se to ihned projevilo. Ale existují i jiné kreativnější činnosti, při kterých nehrozí nadbytečné přibírání na váze. Třeba taková 3D modelařina a tvorba pomocí 3D tiskáren je parádním koníčkem a možná vás k ní inspiruje dnešní nabídka dvou zajímavých modelů 3D tiskáren z Aliexpressu. Samozřejmě s pořádnými slevami a jako bonus i přímo z českého skladu bez velkých komplikací.

Co třeba taková Creality Ender-3 Pro ? Může nabídnout velice slušné parametry například s hlavicí MK-10, přesností tisku ±0.1 mm, pracovní tiskovou plochou 220 x 220 x 250 mm a podporou celé řady 1.75 mm tiskových strun (tzv. filamentů). Nová technologie magnetického přichycení pak řeší často problematické odstraňování již hotového 3D modelu a rychlé zahřívání na 110℃ v pouhých 5 minutách je také velmi pozitivním číslem pro nadšené modeláře. Momentálně je k mání jen za 5437 Kč z českého skladu a dopravou zdarma.

Další je pak stará dobrá Anet A8 Plus. V porovnání s minulou generací jsme se dočkali i větší plochy na 3D tisk – 350x300x300 mm. Dále pak vylepšené konstrukce s použitím lepších materiálů k lepší stabilitě a strukturální pevnosti. Nová je také základní deska a heatbed stejně jako vstup pro tiskové vlákno a další. Zachován zůstal LCD ovládací displej, silný 360W zdroj, široká podpora tiskových strun a hlavně i jednoduché ovládání. Tiskárna je dodávána jako full DIY, tedy v režimu „sestav-si-sám“ jen za velmi hezkých 3841 Kč. Nebo si ještě počkáte na akci 11.11 a koupíte jen za 3697 Kč. Kterou ze 3D tiskáren si tak vyberete ?