Dnes jsme si pěkně o hodinu déle pospali, ale ne pro každého je posun času ryze pozitivní záležitostí. Změna totiž může nepěkně rozhodit biorytmus, nemluvě o neblahém vlivu dřívější tmy každý den. Ale o hodinu delší spánek je každopádně něco, co ocení asi každý z nás. Hezkou neděli se vám i dnes pokusíme zpříjemnit naší pravidelnou rubrikou Vychytávky z Číny. A třeba vás zase inspirujeme ke koupi nějakého toho čínského „bazmeku“.

Minule jsme se s našimi doporučeními zaměřili hlavně na technicky zaměřené čtenáře, ale dnes to vezmeme mnohem obecněji. Trojice dnešních kousků se může hodit do domácnosti každému, ať už vyberete japonskou fritézu, elektrický dávkovač na vodu nebo vyhřívaná deka. Každý z nich má prostě a jednoduše něco do sebe.

Japonská fritéza

Speciality japonské kuchyně často využívají techniku fritování v oleji, ale k tomu nepotřebují moderní elektrické přístroje. Vystačíte si tak se speciálním tvarovaným hlubokým hrncem z nerez oceli. Ten má nejen šikovnou odklápěcí poklici, ale také i odkapávací prostor přímo na ní. K dispozici je také teploměr pro přesné měření teploty oleje. Fritéza se hodí na všechny typy sporáků a velmi jednoduše se i čistí. Na výběr máte z 20 cm / 2.2 l kapacity a 24 cm / 3.2 l kapacity. Ceny začínají už na 22.98 dolarech a bonusem je i doručení z českého skladu.

Dávkovač na vodu

Udržovat pitný režim je samozřejmě důležité a nejzdravější je vždy obyčejná voda. Pokud z nějakého důvodu nevěříte té kohoutkové, tak určitě máte doma (nebo třeba na chalupě) větší kanystry s pitnou vodou. A právě k těm se hodí univerzální dávkovač / elektrická pumpička, kde jedním dotykem načepujete sklenici vody. Vestavěná 1200 mAh baterie vystačí až na měsíc používání a navíc ji dobijete pomocí USB portu. Dávkovač navíc sedne na hrdlo skoro každé láhve a kanystru. Vybrat si můžete ze dvou barevných variant a cena je pouhých 5.98 dolarů. Navíc značka Xiao_Mi vypadá důvěryhodně 🙂

Vyhřívaná deka

Podzimní teploty nám neutěšeně klesají a zima pomalu klepe na dveře. A uvidíme jestli díky šíleným cenám plynu a elektřiny brzy nezmrzneme úplně. Každopádně pro zahřátí je ideální taková vyhřívaná deka. Ta je vybavena trojicí úrovní vyhřívání a zvládne až teplotu 45 stupňů. Na napájecím kabelu je i šikovné ovládání, takže si vše nastavíte přesně podle nálady. K mání je dvojice velikostí (145×65 cm a 145×115 cm), přičemž ceny začínají na 41.59 dolarech.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.