Redmi nám předevčírem naservírovali novou dávku svých produktů, ve které hrály roli prim zejména telefony řady Redmi Note 11. Dostalo se ale také na chytré hodinky Redmi Watch 2 a čekalo se také i na vylepšený chytrý náramek Redmi Smart Band Pro. Ten se nakonec neukázal, ale firma na něj rozhodně nezapomněla. Trvalo to totiž jen dva další dny a tento kousek byl představen na domácím čínském trhu. Bez nějakých větších fanfár a povyku, ale to nám samozřejmě nebrání se mu podívat blíže na zoubek a konkrétní soupis parametrů a funkcí.

Redmi Smart Band Pro samozřejmě pokračuje v nastoupené cestě minulého modelu, ale přináší výrazně lepší parametry. Displej se nám zvětšil na 1.47-palce, ale hlavně se jedná o AMOLED se 450 nity jasu a 282 ppi. Krytý je pak 2.5D temperovaným sklíčkem. Tělo náramku je vyrobeno z polykaprolaktamu (druh nylonu nazývaný také perlon), který je vyztužen skleněnými vlákny. Řemínek je pak samozřejmě silikonový a náramek se chlubí 5ATM voděodolností.

Výbava zahrnuje plnou sestavu moderních senzorů, včetně akcelerometru, gyroskopu, nebo měření srdečního tepu a SpO2. Jinak je k dispozici i detekci 110 typů cvičení a sportů, z toho 15 profesionálních. Baterie s kapacitou 200 mAh by měla podle všeho vydržet zhruba 14 dnů na jedno nabití, nebo až 20 dnů v šetřícím režimu. Bohužel se zatím nedostala na veřejnost plánovaná cena Redmi Smart Band Pro, ani datum dostupnosti či plánované trhy.

Redmi Watch 2 Lite

Kromě toho ale také firma uvedla i model hodinek Redmi Watch 2 Lite, jako levnější alternativu hlavního modelu. Displej je v tomto případě jen 1.55-palcový LCD s rozlišením 320 x 360 pixelů. Ale na druhou stranu se může pochlubit stejnými senzory, GPS čipem nebo 5ATM voděodolností. O fous větší je i 266 mAh kapacita baterie, která slibuje zhruba 5 dnů aktivního využívání. I v tomto případě ale netušíme nic dalšího ohledně ceny a dostupnosti.