Realme se nám letos pořádně rozšoupli a úspěšně se jim povedlo vkročit i do kategorie high-end telefonů. K tomu se rozhodli nepokračovat v řadě „X“, ale raději vytvořit zbrusu novou sérii. Což vedlo ke zrození Realme GT 5G se Snapdragonem 888 a skvělým poměrem cena výkon. Nová řada se pak velmi rychle rozrostla i o další modely GT Neo, GT Master Edition, GT Master Explorer Edition, GT Neo2 a čerstvě GT Neo2T. To je sama o sobě velmi slušná řádka telefonů, ale firma podle všeho ještě letos není hotová. Nové se totiž objevil i náznak brzkého představení Realme GT 2 Pro.

Informace pocházejí z čerstvého včerejšího listingu IMEI a Realme GT 2 Pro si všiml indický „všudybyl“ Mukul Sharma. Telefon je označen jako RMX3301, takže je zde jasná podobnost s RMX3031 Realme GT Neo. Tento model měl ale čipset Mediatek Dimensity 1200 a název GT 2 Pro spíše odkazuje na pokračování původního modelu s Qualcommem. Dá se tak pravděpodobně očekávat opět minimálně Snapdragon 888 (Plus), i když bych se ani příliš nedivili Snapdragon 898. Nikdo netvrdí, že se telefon musí vydat během několika dalších dnů nebo týdnů…

Pokud také máme v listingu Pro variantu GT 2, tak se dá s velkou pravděpodobností předpokládat i existence základní verze telefonu. Největší optimisté tipují na představení novinek ještě do konce roku a tato možnost tu skutečně existuje. Ostatně Realme v poslední době telefony opravdu chrlí a několik vlajkových modelů během jednoho roku tak není zcela mimo rámec možností. Čekat se dá AMOLED panel se 120 Hz, špičková výbava, minimálně 65W nabíjení a asi také předinstalovaný Android 12.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.