Před týdnem nám Google naservíroval nové telefony řady Pixel 6 a zájem pravděpodobně překonal očekávání. Sice jsou hlášeny i první závažné problémy a nedostatky, ale tomu je tak u novinek skoro vždy. Google poprvé představil v těchto telefonech nové čipsety Tensor, které se chlubí velkým zaměřením na funkce AI a strojového učení. K těm se váží i některé zbrusu nové softwarové vychytávky a funkce, které využívají možností nového čipsetu. Takovou je třeba funkce Magic Eraser, ale podle všeho k ní nakonec nový čipset vůbec nepotřebujete…

Magic Eraser je nový velmi povedený nástroj na úpravu fotografií, který nabízí zajímavé extra možnosti. Ohlasy jsou velmi kladné a netrvalo dlouho, aby šikulové zjistili, že k využití tohoto nástroje vůbec nepotřebujete Pixel 6. Stačí nainstalovat specializovanou APK Google Fotky a získáte ničím neomezené možnosti včetně Magic Eraser. Což je velmi zajímavé, protože Google inzeroval tyto funkce právě jako součást vymožeností nového čipsetu Tensor. Ale podle všeho je vše spíše čistě softwarová záležitost. Což je pro fanoušky samozřejmě mnohem lepší varianta.

Vše má ale i malý zádrhel, protože zmíněné APK je možno úspěšně nainstalovat pouze na telefony s Android 12 nebo Android 12 beta. Těch zatím tak moc není, protože Android 12 zatím vyšel oficiálně právě jen pro telefon řady Pixel. Texy včetně několika starších. I tak se ale rozhodně nejedná o inzerovanou exkluzivitu jenom pro Pixel 6. Pokud tedy patříte mezi majitele telefonu s novým Androidem, tak vše klidně vyzkoušejte. Potřebujete jenom Split APKs Installer (SAI) z Google Play a speciální APK Fotek Google.