Přejmenování mateřské společností Facebooku na „Meta“ momentálně hýbe internetem, i když velká část komentářů jsou spíše posměšky. Například v hebrejštině se v podstatě stejně řekne slovo „mrtvý“ a tak vtípky neberou konce. Ale pro firmu jde samozřejmě hlavně o snahu přetlumočit snahu o odklonu zaměření pouze na sociální sítě k celému „metavesmíru“. Už teď ostatně Facebook vlastní některé technologické firmy, jako je například tvůrce VR Oculus a další. A podle všeho už brzy chystají také představit své vlastní první chytré hodinky.

Dnes se na internetu díky agentuře Bloomberg objevil i první údajný snímek právě těchto chystaných chytrých hodinek Meta. Na fotografii je vidět hranatější design s výrazně zaoblenými rohy a hlavně také jasně viditelný senzor předního selfie fotoaparátu. Ten je ukryt v typickém telefonním „vykousnutí“, ale tentokrát na dolním rámečku displeje hodinek. Podle všeho tak hodinky Meta budou podporovat videohovory se vším všudy a kvalita selfie kamerky má být údajně na výši. I když jsou to stále samozřejmě hlavně jen spekulace.

Už v minulosti se objevily zprávy o práci vývojářů Facebooku na hodinkách hned s několika fotoaparáty, takže možná selfie snímač nebude jediná. Z publikovaného obrázku to vypadá také na odpojitelný řemínek hodinky a náznak bočního ovládacího tlačítka. To je ze spekulací zatím v podstatě vše, ale zajímavý bude hlavně použitý systém v hodinkách. Odhadované datum představení chytrých hodinek Meta je někdy na začátku příštího roku, i když opravdu nejde o nic oficiálního. Ale určitě budou chtít konkurovat Apple Watch a Samsung Galaxy Watch, takže budeme zvědavi na jejich nastavenou cenu.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.