U značky Redmi dnes ještě chvíli zůstaneme. Společně s telefony řady Note 11 výrobce oficiálně představil i nové chytré hodinky Redmi Watch 2. I jejich uvedení tipaři nedávno odhadovali a dokonce se na síti předčasně objevila i jejich cena a některé parametry. Nový chronometr na trhu nahradí Redmi Watch z loňského roku a fanoušci očekávají, že hodinky nabídnou i nějaká ta vylepšení. Pojďme se proto podívat, zda je tomu opravdu tak.

Hlavní parametry

Nové hodinky Redmi Watch 2 jsou vyrobeny z polykarbonátu, tedy pevného plastu, stejně jako loňský model. Mají ale větší a lepší displej. Výrobce letos použil místo LCD obrazovky AMOLED displej s úhlopříčkou 1,6 palce a rozlišením 360×320 pixelů. Užitná plocha dosáhla na 63,7 % i díky ultra tenkým rámečkům. Řemínek vyrobený z TPU materiálu je vyměnitelný. Díky použitým materiálům jsou hodinky poměrně lehké a váží jen 31 gramů. Mají i odolnost do 5ATM a proto se výborně hodí pro venkovní sportovní aktivity.

Dále zde najdeme i podporu Always-on-display, GPS, Glonass, Galileo a Beidou. Nechybí podpora 117 fitness a sportovních režimů, včetně 17 profesionálních režimů. Pro spárování s telefony slouží Bluetooth 5.0 a kompatibilita se systémem Android 5.0 a vyšším a iOS 10.0 a vyšším.

Funkce, cena a dostupnost

Ve výbavě najdeme o optický senzor pro monitoring tepové frekvence a senzor SpO2 pro sledování okysličení krve. Dále pak akcelerometr, gyroskop a snímač okolního světla pro automatickou korekci jasu. Výrobce dokonce přidal i podporu NFC. Baterie s kapacitou 225 mAh slibuje až 12 denní výdrž a má úplně novou magnetickou nabíječku. Mezi další funkce patří 100 nastavitelných ciferníků, monitoring spánku, stresu a sledování menstruačního cyklu. Redmi Watch 2 jdou do prodeje v barvách Elegant Black, Space Blue a Ivory White. Na čínském trhu hodinky přijdou na 399 jüanů, což jsou zhruba 62 dolary. Prodeje začínají 1. listopadu/novembra a na první den prodejů je připravena zlevněná cena 349 jüanů (55 dolarů).