Značka Poco představila na začátku roku telefon Poco M3 Pro jako svůj úplně první telefon střední třídy s podporou 5G sítí. Ovšem jak bývá u této značky zvykem, šlo v podstatě o přejmenovaný model Redmi Note 10 5G s pozměněným designem. Ovšem i přesto cena stroje není vysoká. Telefon je na trhu několik měsíců a od začátku října/októbra tipaři upozorňují na jeho nástupce, model Poco M4 Pro 5G. Přesné datum uvedení sice známo není, ale podle tipařů se telefonu dočkáme v listopadu/novembri.

Zdá se, že uvedení telefonu Poco M4 Pro 5G v listopadu celkem nic nebrání. Stroj má za sebou potřebné certifikace a k tomu všemu se objevil i v benchmarkových testech Geekbench. Testy prošla čínská verze telefonu a díky výpisu známe i některé z parametrů. Chystaný Poco M4 Pro má v testech kódové označení 21091116AC, které ukazuje právě na čínskou verzi. Globální verze má označení 21091116AG.

Nutno přiznat, že jedna z hlavních specifikací je tak trochu zklamáním. Telefon totiž prošel testem s procesorem s označením MT6833P. Tento kód patří čipsetu Dimensity 700. Jde tedy o stejný procesor, který má i Poco M3 Pro 5G a u jeho nástupce se očekávalo přezbrojení na Dimensity 720, případně na Dimensity 810. Při testech byl procesor spárován s 8 GB operační paměti. Je ale pravděpodobné, že na trh půjde i verze s 6 GB RAM. Operačním systémem je Android 11, což se ale dalo čekat. V Single-core testu nový Poco nasbíral 603 body a ve více jádrovém testu pak 1779 bodů. Očekáváme, že s podrobnějšími informacemi o parametrech vyrukuje značka Poco už brzy.