Značka Infinix na sebe letos poměrně výrazně upozornila. Ať už koncepčním telefonem Infinix Concept Phone 2021 a nebo vydáním několika telefonů řady Zero X. Nyní se pouští i na trh s levnými telefony a rozšiřuje svou produktovou řadu Smart. O toto rozšíření se postará model Infinix Smart 6. Určitou zajímavostí nového stroje je to, že běží na systému Android 11 Go Edition. A tomu jsou samozřejmě přizpůsobeny i další parametry.

Hlavní specifikace

Vzhledem k tomu, že je telefon Infinix Smart 6 opravdu levný, nečekejme nějaký speciální design. Vzhled je prostě takový standardní. Rámečky kolem displeje jsou docela úzké, ale brada je širší. Nad obrazovkou je kapkovitý výřez pro přední kameru. V levém rohu zadního panelu leží čtvercový modul hlavního fotoaparát s LED bleskem. Napravo pod ním najdeme snímač otisků prstů.

Displej telefonu má úhlopříčku 6,6 palce a rozlišení HD+. Maximální jas dosáhl na 500 nitů. To sice není mnoho, ale na takto levný telefon se základní výbavou je to pořád dost. Jako procesor výrobce použil čipset Unisoc SC9863A a spároval jej se 2 GB operační paměti a 32 GB interního úložiště. Pro rozšíření vnitřní paměti je tu slot pro micro SD kartu.

Foto výbava je také velmi skromná, ale opět připomeňme, že pro levný základní telefon celkem standardní. Hlavní fotoaparát má dva snímače s rozlišením 8 MPix a 0,8 MPix. Druhý senzor je v podstatě jen do počtu, protože jeho reálné použití, a to i pro snímání hloubky ostrosti, je omezené. Přední kamera má rozlišení 5 MPix. Naopak baterie má velmi solidní kapacitu 5000 mAh. Jenže podporuje jen 10 W nabíjení, takže nabití z nuly na 100 % potrvá docela dost dlouho. K tomu ještě připočtěme dnes už archaický nabíjecí port micro-USB. A v samotném závěru se pojďme podívat i na cenu tohoto telefonu. Ta zatím není oficiálně zveřejněna, ale podle některých tipařů se prý pohybuje kolem 120 dolarů.