Ještě včera jsme spekulovali o tom, jaké procesory dostane řada Redmi Note 11. Tipaři odhadovali, že každý z telefonů má jiný typ čipsetu, ale všechny pocházejí z dílen společnosti MediaTek. Speciálně u modelu Note 11 Pro se očekává procesor Dimensity 920. Výrobce ovšem odhady o použití tohoto čipsetu potvrdil až dnes.

Na oficiálním Weibo účtu značky Redmi je nyní k vidění jednoduchá upoutávka. Teaser potvrzuje, že řada Redmi Note 11 skutečně dostane procesor Dimensity 920. Telefony tak budou prvními zařízeními s tímto čipem. A vzhledem k tomu, že i CEO Redmi, Lu Weibing, hovoří o tom, že nový čipset Dimensity v řadě telefonů Note 11 použijí, je pravděpodobné, že jej má víc než jeden model. Tipaři v této chvíli opět nastupují na scénu se svými odhady. Čekají, že Dimensity 920 pohání model Note 11 Pro a Note 11 Pro Plus. U standardního Note 11 vsázejí spíš na Dimensity 810.

Redmi dále tvrdí, že řada Note 11 symbolizuje dokonalou rovnováhu mezi spotřebou energie, výdrží baterie a zajištění výkonu tak, že jsou telefony velmi stabilní. Weibing také zdůraznil, že procesor Dimensity 920 je postaven na 6nm výrobní technologii TSMC. Navíc obsahuje velká jádra Cortex-A78 pro dosažení rovnováhy mezi výkonem a spotřebou energie. Ve srovnání s Dimensity 900 má nový čipset až o 9 % lepší herní výkon. Telefony debutují už zítra, takže za pár hodin budeme mít jasno v tom, které modely série Note 11 nový procesor nakonec dostanou.