Milovníci opravdu kompaktních telefonů nemají v poslední době zrovna žně, protože najít něco i pod 6-palců je nadlidský výkon. Občas někdo z výrobců do této kategorie zavítá, ale jde jen o velmi krátké návštěvy. A telefon s displejem pod 5 palců ? Tak na to velmi rychle zapomeňte. Jediným podobným kouskem se solidním hardwarem tak v podstatě zůstává jablečný iPhone SE (2020). Fanoušci doufali v jeho letošní refresh, ale ten se podle všeho posune na příští rok. A vypadá to navíc na jen velmi drobnou evoluci.

Nepůjde totiž o plnohodnotnou třetí generaci, protože iPhone SE3 byl odložen až do vzdálené budoucnosti roku 2024. Pro příští rok tak fanoušci dostanou iPhone SE Plus, tedy alespoň podle velmi dobře informovaného analytika Rosse Younga. Telefon má zachovat stejné rozměry i parametry displeje jako minulá generace. Takže se opět dočkáme 4.7-palcového LCD IPS panelu, který v podstatě debutoval s iPhonem 6 v roce 2014. Ale v zásadě proč měnit co funguje a lehce retro výbava fanoušky nejen neodradí, ale díky nízké ceně ještě přitáhne.

Kromě identického displeje by totiž mělo zůstat i archaické Home tlačítko s integrovanou čtečkou otisků prstů. Což na druhou stranu je funkce, kterou ocení dokonce i majitelé aktuální jablečné high-end generace. Hlavní změnou oproti aktuálnímu iPhone SE (2020) tak bude použitý čipset, protože se posuneme k Apple A14 Bionic. Tedy čipsetu který debutoval s iPhone 12 a přinesl podporu 5G sítí. O další výbavě stejně jako ceně nemáme nejmenší tušení, ale bude asi opět velmi nízká. A milovnicí kapesních mini telefonů tak dostanou další a v podstatě jedinou volbu.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.