Společnost Google představila nové telefony Pixel 6 sotva před pár dny. Letošní generace Pixelů je tak trochu mimořádná, protože výrobce výrazně změnil design, použil vlastní procesor Tensor a vylepšil i foto výbavu. Někteří majitelé starších modelů Pixel už možná přezbrojili na letošní „šestky“, jiní možná trochu závidí. Ale pro ty, kteří o koupi nového telefonu Pixel neuvažují a ponechají si svůj starší model je tu dobrá zpráva.

Společnost Google totiž sdělila zástupcům portálu Android Authority, že v blízké budoucnosti chce přenést některé funkce telefonů Pixel 6 i na starší Pixely. Respektive chce těch funkcí pro své starší telefony připravit co nejvíce. Samozřejmě jistá omezení tu jsou, protože nejnovější Pixely pohání procesor Tensor, kterému Google výrazně přizpůsobil i software. Jednoduše řečeno, na starší modely se dostanou jen ty funkce, u kterých to je technicky možné a zvládnou je i procesory Snapdragon, kterými jsou starší telefony osazeny.

Mezi funkce, které půjdou bez problémů přenést patří například režim Astro fotografie, Cinematic Pan a Call Screening. Naopak funkce, které úzce souvisí s procesorem Tensor a které přenést nepůjde jsou Live Translate, Motion Mode a několik dalších. Je navíc i jasné, že příprava a přenos nových funkcí na starší telefony si vyžádá nějaký čas. Proto v tuto chvíli Google nestanovil přesný termín nebo datum, kdy začne funkce na starší telefony přenášet. Nicméně slibuje, že vše včas oznámí.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.