Na jaře letošního roku představila společnost Motorola telefon Moto G10, který pohání procesor Snapdragon 870. Telefon má relativně slušné parametry, jen jeho cena byla trochu vyšší, než se původně čekalo. To ale nic nemění na věci, že je možná na čase představit jeho nástupce. Produktová řada Moto G je totiž u fanoušků oblíbená a výrobce snad právě proto poměrně často uvádí na trh nové zástupce této série. A přesně v duchu tohoto trendu se začíná proslýchat, že nástupce Moto G100 je na obzoru a dostane jednoduchý název Moto G200.

První informace o telefonu Moto G200 se objevila nedávno, ale byla velmi strohá. Známý tipař Evan Blass pouze uvedl, že Motorola chystá nový telefon s označením „Yukon“ a údajně jej představí v listopadu/novembri. Dnes ale máme díky stránkám MySmartPrice poněkud víc informací o parametrech chystaného stroje.

Podobně jako v případě modelu Moto G100 bude i Moto G200 nejdříve představen v Číně jako Moto Edge S30. Telefon má v rámci parametrů hned několik vylepšení. V prvé řadě je najdeme u displeje, který má FullHD+ rozlišení a vysokou obnovovací frekvenci 144 Hz. Typ obrazovky stránky neuvádí, ale je pravděpodobné, že jde o OLED obrazovku. Další vylepšení na nás čeká u procesoru. Snapdragon 870 nahradí Snapdrgon 888 a doplní jej 8 GB operační paměti.

Vylepšení se dočká také hlavní fotoaparát. Původní primární 64 MPix senzor nahradí 108 MPix snímač Samsung ISOCELL (S5KHM2) s velikostí pixelu 0,7 µm. Senzor zvládne nahrávání videa v 4K při 120 fps a dokonce i v 8K při 24 fps. Další snímače mají rozlišení 13 MPix a 2 MPix. Přední kamera má 16 MPix. Telefon běží na systému Android 11, ale čeká ho brzká aktualizace na Android 12. Všechny uvedené specifikace ale výrobce zatím nepotvrdil, takže je berme s rezervou.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.