Notebooky Yoga od čínského Lenova patří zaslouženě mezi prémiové luxusnější modely a chystaná novinka to jen potvrdí. Lenovo Yoga 14s Pro Carbon 2022 totiž zaujme nejen lehce komplikovanějším jménem, ale hlavně výbavou a designem. Představit by se tento notebook konečně měl na čínském trhu už začátkem listopadu a tvůrci nás tak začali krmit konkrétními detaily. Dnes se dostalo na konkrétní informace o designu zpracování a displeji tohoto modelu. A podle všech ukazatelů půjde o opravdového fešáka.

Pro začátek bude zpracování opravdu luxusní s využitím uhlíkových vláken a hliníkovo-horčíkové slitiny. Displej samotný bude mít 14 palců a dočkáme se jemného rozlišení 2880 x 1800 pixelů. Kromě toho také nabídne 90 Hz obnovovací frekvenci, kalibraci DCI-P3 a podporu 1.07 miliardy barev. Certifikace DisplayHDR True Black 500 také zní nadějně, stejně jako barevná odchylka ΔE<2. Ani 600 nitů jasu nebude u tohoto displeje k zahození. A ruku v ruce s vizuálními orgiemi půjdou i ty zvukové, protože nové Lenovo bude mít hned čtveřici reproduktorů s Dolby Atmos.

Lenovo Yoga 14s Pro Carbon 2022 slibuje také extrémně tenké rámečky displeje s pouhými 3.9 mm tloušťky. Navzdory tomu se jim na horní lištu vejde i senzor webkamery, takže se nebude opakovat designové zvěrstvo jako u nových jablečných MacBooků. Další podrobnosti o výbavě tohoto high-end kousku určitě Lenovo pošle do světa v příštích dnech. Na trh se má v Číně notebook dostat už 2. listopadu, aby se první prodeje stihly do startu obřího výprodeje Double Eleven. Cena určitě nebude zrovna lidová, ale s tím se musí počítat.