Svátek Halloween, neboli v našem prostředí spíše Dušičky, se pomalu blíží a s ním i tradice s ním spojené. I u nás pomalu zapouští své kořeny a s nimi i snaha o strašidelné dekorace a doplňky. Ty sice samozřejmě můžete zakoupit v obchodech, ale mnohem větší zábava je si je vyrobit svépomocí. Alespoň zapojíte své kreativní buňky a v dnešní době navíc s pomocí dobré 3D tiskárny vykouzlíte malé zázraky. A pořádný slušně vybavený model ani nemusí být nijak extra drahý.

Typická halloweenská dekorace je samozřejmě dýně a s 3D tiskárnou si jejich tvorbou pořádně vyhrajete. Ať už vyrobíte dutou dýni a osadíte ji LED světýlkem či elektronickou svíčkou, nebo třeba budete experimentovat s dýňovou maskou nebo doplňky. Na internetu je ke stažení dostatek podkladů a vzorů na velmi zajímavé 3D výrobky, jen k nim samozřejmě potřebujete pořádně velkou tiskovou plochu. Tu zvládne poskytnout například taková 3D tiskárna Anycubic i3 Mega S s 210x210x205 mm. Ta je vhodná i pro začátečníky a chvály se dočkala třeba i v recenzi na PCmag. Navíc firma Anycubic momentálně u příležitosti Halloweena nabízí i speciální slevy a najdete ji na Ebay, Amazonu nebo Aliexpressu už od 206 dolarů až do 1. listopadu.

Pokud si ale vystačíte s menšími rozměry vytištěných věciček a bazírujete hlavně na detailech, tak sáhněte raději po 3D tiskárně využívající pryskyřici. Třeba taková Anycubic Photon Mono je na podobné věci jako stvořená a vyžívá se v tvorbě věcí se spoustou křivek a prohlubenin. Ostatně ji chválí třeba i v recenzi prestižního serveru Tomshardware. Podle jejich slov nabízí za velmi nízkou cenu parádní kvalitu a rychlost tisku. A tvůrci ani v tomto případě na Halloween nezaváhali a nabídky začínají už na 200 dolarech. Opět na všech hlavních nákupních platformách. Tak kterou 3D tiskárnu na Halloween vyberete ?

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.