Asi je zbytečné znovu připomínat, že značka Redmi plánuje na 28. října/októbra velkou prezentační akci. Na ní svou premiéru, kromě jiného, odehraje i řada Redmi Note 11. Leccos o těchto telefonech už víme, protože na něco upozornil samotný výrobce a nějaké to info nám dohodili i tipaři. V sérii najdeme hned tři telefony a proslýchá se, že všechny tři dostanou AMOLED displeje z dílen Samsung. Tak trochu okrajově se mluvilo i o podpoře super rychlého 120 W nabíjení, ale to jen u modelu Note 11 Pro Plus.

Před pár dny šlo jen o pouhou spekulaci, ale nyní i výrobce potvrdil, že řada Redmi Note 11 skutečně dostane podporu rychlého nabíjení s výkonem 120 W. Je to rozhodně zajímavá informace, protože takto rychlé nabíjení najdeme jen u prémiových telefonů. A telefony Redmi Note spadají svými parametry do střední třídy. Takže v tomto ohledu je to opravdu docela unikátní krok. Navíc je to i výrazný posun ve srovnání s modely řady Note 10, které podporují v Číně 67 W nabíjení a na globálních trzích „jen“ 33 W nabíjení. Tipaři navíc očekávají, že telefony Note 11 dorazí i na globální trh s touto super rychlou nabíjecí technologií.

Kromě těchto informací víme i to, že telefony řady Redmi Note 11 mají letos docela jiný vzhled než jejich předchůdci. Mají totiž ploché hrany a oblé rohy. Rámečky kolem obrazovky jsou velmi subtilní a údajně mají jen 1,75 mm. Také „díra“ pro přední kameru uložená ve středu horní části displeje je malá a má údajně v průměru pouhých 2,96 mm. Změnil se i design modulu hlavního fotoaparátu. Výrobce nezapomněl ani na 3,5 mm audio konektor, IR blaster a JBL reproduktory. Parametry i vzhled tedy vypadají zajímavě, doufejme, že se i při uvedení potvrdí.