Ještě před koncem roku připravuje značka iQOO dva nové telefony. Údajně jde o modely iQOO 9 a iQOO Neo 5s. U prvního z nich jsou tipaři skoupí na slovo, ale u druhého telefonu přece jen nějaké to info na síť už pomalu pouštějí. Pojďme se proto podívat, co můžeme od tohoto stroje čekat.

Jeden z čínských tipařů se na Weibo rozpovídal o tom, že výrobce telefon iQOO Neo 5s zřejmě představí už v listopadu. Bude navazovat na model iQOO Neo 5 z letošního jara, ale vylepšení prý mnoho nebude. Je prý navíc možné i to, že výrobce jej nakonec pojmenuje Neo 6. Tipař dále tvrdí, že telefon bude mít displej z dílen BOE se zakřivenými hranami a novou generací zobrazovacího čipu. Tady tedy rozdíl mezi Neo 5 a Neo 5s určitě je, protože Neo 5 má plochou obrazovku.

Další zvěsti se týkají použitého procesoru. Tipař odhaduje, že výrobce sáhne po Snapdragonu 888. Prý se dočkáme i kapalinového chlazení a mírně větší kapacity baterie než u předchozí generace iQOO Neo. Připomeňme, že Neo 5 má 4400 mAh akumulátor. Výkon rychlého nabíjení prý zůstane beze změn a opět půjde o 66 W. Na tyto informace ale reagují i další tipaři.

Ti si myslí, že kapacita baterie nepřesáhne 4500 mAh, a to není nějaké extra velké navýšení. Titíž tipaři hovoří i o hlavním fotoaparátu s primárním 48 MPix Sony IMX598 senzorem a podporou OIS a přední 16 MPix kameře. Tvrdí i to, že OLED displej má úhlopříčku 6,56 palce a 120 Hz obnovovací frekvenci. Čekají také až 12 GB operační paměti a 256 GB interního úložiště. A tyto parametry jsou v podstatě shodné s těmi, které má i iQOO Neo 5. Ale vzhledem k tomu, že zatím jde pouze o odhady tipařů, berme je s rezervou.