I když je podzim v plném proudu a není už tak teplo, stále si naplno užíváme sluníčka. Zároveň si můžeme užívat posledních hodin volného nedělního odpoledne, které vám opět zpříjemní i Vychytávky z Číny. Pravidelní čtenáři jistě vědí, o co kráčí. Pokud ale naši pravidelnou rubriku čtete poprvé vězte, že vám nabídneme tři tipy na praktické a levné gadgety čínské provenience.

V minulém dílu jsme si dali takovou všehochuť gadgetů. Zato dnešní Vychytávky z Číny nabídnou produkty pro technicky založené čtenáře. Máme tu pro vás zámek na kotoučové brzy na kola nebo elektrické skútry, nabíječku a startovací kabely pro auta a také malou kotoučkovou pilu. Takže pojďme na to.

Zámek na kotoučové brzdy

Kola, elektrokola a elektrické skútry se kradou ve velkém. Ovšem kdo je připravený, není překvapený. Pokud některé z těchto přibližovadel vlastníte a chcete si jej dobře zabezpečit, asi tím nejvhodnějším je použít zámek, který jednoduše připevníte na kotoučové brzdy vašeho jednostopého miláčka. Zámek je masivní z 304 nerezové oceli. Díky tomu je odolný vůči vodě a kotoučové brzdy zamkne pouhým zacvaknutím. Hodí se pro všechny typy přibližovadel s kotoučovými brzdami. Údajně je odolný i proti mechanickému odvrtání. Na AlieExpress jej můžete nyní pořídit ve slevě za cenu 29,98 dolaru.

Nabíječka se startovacími kabely

Na podzim a v zimě není nic neobvyklého, když se vám na první dobrou nepodaří nastartovat auto. Někdy se to povede na druhý pokus, ale někdy je třeba volat o pomoc a vytáhnout startovací kabely. Velmi šikovnou věcí pro tyto případy je nabíječka se startovacími kabely. Jde vlastně o jakousi power banku, která po připojení startovacích kabelů k baterii dodá impulz pro nastartování auta. Nabíječka má kapacitu 20000 mAh, je dodávána i se startovacími kabely a údajně nastartuje auto i při třeskutém mrazu – 20 °C. Hodí se pro startování jak benzínových tak i dieselových vozidel. I tato vychytávka je zlevněna a aktuálně stojí jen 82,79 dolaru.

Kotoučová pila pro kutily

Dnešní poslední vychytávka se může hodit domácím kutilům. Jde totiž o malou kotoučovou pilu s laserovým zaměřováním. Díky tomu, že jsou v balení tři řezací kotouče, dobře poslouží při řezání dřeva, dlaždic a nebo měkkého kovu. Tloušťka řezu je 43 mm pod úhlem 90 °, ale dá se nastavit i pilový úkos maximálně 45 °. Cena této „kotoučovky“ ve slevě začíná na 30,99 dolaru.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.