Vzhledem k tomu, že řada Realme 8 spatřila světlo světa na jaře letošního roku, začaly se šířit zvěsti, že se jejich nástupci objeví v září/septembri. Ovšem následně nato tipaři hlásili, že výrobce telefony Realme 9 odloží na příští rok. Sice přesný termín neznáme, ale k představení může dojít v prvním čtvrtletí roku 2022. Už nyní je totiž model Realme 9 Pro Plus zalistován v databázi IMEI.

O tom, že je telefon Realme 9 Pro Plus v databázi IMEI na Twitteru informuje známý tipař Mukul Sharma a jako důkaz přikládá i snímek části databázového výpisu. Telefon zde má kódové označení modelu RMX3393, ovšem zmínku aspoň o základních parametrech ve výpisu nenajdeme. Přesto tipaři už některé ze specifikací telefonů řady Realme 9 odhadují.

Podobně jako u řady Realme 8 spadají telefony řady Realme 9 do střední třídy. Výrobce ovšem naznačil, že je pohání „fantastický mainstreamový procesor“. Zástupci značky sice ani v náznacích nezmínili o jaký čipset jde, ale od toho tu máme ostřílené tipaře, kteří vsázejí na Snapdragon 870. Tento procesor je u přístrojů střední třídy velmi populární, protože v sobě má dostatek výkonu a zároveň i rozumnou cenu. Dále tipaři odhadují, že řada 9 bude mít vylepšené i hlavní specifikace. Počkejme ale s čím na nás nakonec Realme vyrukuje.