Střípky nových informací o telefonech chystané řady Redmi Note 11 jsou pečlivě dávkovány, takže v podstatě každý den dostaneme něco nového. Včera byl na sociálních sítích aktivní šéf Redmi Lu Weibing a dnes se k němu připojil sám velký šéf Xiaomi, Lei Jun. Ten se pochlubil možná sice jen malým detailem, ale takovým, který potěší velké množství fanoušků značky. Redmi Note 11 totiž nepůjde s davem a zachová na horní hraně telefonu 3.5 mm sluchátkový audio jack. Takže žádné redukce a jiné obezličky k připojení vašich kvalitních sluchátek.

V poslední době se drtivá většina high-end telefonů vydala cestou odstraňování 3.5 mm jacku, který se tak pomalu stal ohroženým druhem. Stále se občas dá v telefonech najít, ale jde spíš o levnější modely. Redmi Note 11 v zásadě takovým levnějším modelem stále bude, i když cenové rozpětí trojice variant je poměrně široké. Pokud se potvrdí aktuální spekulace, tak by základní model měl začínat na zhruba 187 dolarech a nejvyšší končit někde kolem 391 dolarů. Což je historicky nejvyšší cena pro telefon řady Redmi Note. Bavíme se samozřejmě stále v čínských cenách, ty globální budou zcela jiné.

Zvědavi budeme samozřejmě na výbavu telefonů samotných, zejména na jejich displeje. Včerejší novinky od Lu Weibinga totiž naznačují AMOLED panely pro všechny modely, i když stále panují pochyby ohledně nejnižšího modelu. Každopádně by všechny modely ale měly mít čtečku otisků na boku telefonu. A zadní strana bude krytá sklem AG Glass. Procesory by měly být výlučně od Mediateku a také budou výkonnostně odstupňovány. Konkrétně jsou pak zmiňovány Dimensity 810, 920 a 1200. No, 28. říjen se blíží velmi rychle.