Značka Realme v září/septembri představila s velkou slávou svůj historicky první tablet Realme Pad. Nový tablet sice není prémiové zařízení, ale na indickém trhu, kde je v prodeji, má velký ohlas. Je to možná i proto, že nový tablet dostal nízkou cenu.

Nyní se proslýchá, že se tablet Realme Pad chystá i za hranice Indie a už brzy se představí v Evropě. Samozřejmě tipaře zajímá, zda si i na Starém kontinentu udrží svou nízkou cenu, nebo  výrobce mimo indický trh jeho cenu navýší. Na cestu do Evropy se prý připravují tři paměťové verze tabletu. O jaké verze konkrétně jde a jakou mají evropskou cenu zveřejnil na svém twitterovém účtu tipař Sudhanshu Ambhore.

Základní verze se 3 GB operační paměti a 32 GB interního úložiště prý v Evropě přijde na 239 euro (6122 Kč). Druhá verze se 4 GB RAM a 64 GB interní paměti má podle tipaře cenu 259 euro (6634 Kč). A poslední verze s 6 GB operační paměti a 128 GB interního úložiště půjde na evropském trhu do prodeje za 289 euro (7403 Kč). Na trh půjde jen jediná barevná varianta, a to Real Grey. Pokud se tedy tipař nemýlí, na evropském trhu jde do prodeje paměťová verze, která se v Indii vůbec neprodává a jde o nejvyšší verzi s 6/128 GB. Připomeňme i to, že první verze podporuje pouze Wi-Fi a druhá verze podporuje Wi-Fi a LTE. Třetí verze také podporuje Wi-Fi a LTE. Navíc evropské ceny jsou opravdu mírně vyšší než ty indické.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.