Velmi očekávaná řada Redmi Note 11 se oficiálně představí natěšené veřejnosti už 28. října a tvůrci tak pomalu zvyšují obrátky se zveřejňováním zajímavostí. Navnadit publikum je totiž samozřejmě více než důležité. A dnes se samotný šéf firmy Lu Weibing na sociální síti Weibo pochlubil zásadní novinkou, protože potvrdil pro telefony nové řady využití AMOLED displeje. Z příspěvku samotného to vypadá, jako by měl i základní model dostat AMOLED panel, ale ohledně toho jsem stále lehce skeptický. V překladu a PR veletočích se toho totiž občas hodně ztratí.

Řada Redmi Note 11 totiž bude zahrnovat hned tři modely a původní spekulace hovořily o využití displejů pouze pro dva vyšší kousky. Pokud by tak nakonec dostal AMOLED panel i ten základní, tak by šlo od Redmi o pořádný úder na solar. Ale stále bych naděje raději krotil. Zmíněné AMOLED panely by měly být z produkce Samsungu a měly by využívat i nové „diamantové“ uspořádání pixelů. To by mělo zlepšit kvalitu zobrazení a jemnost displeje, takže další dobrá zpráva. Displeje by také měly mít 120 Hz obnovovací a 360 Hz dotykovou samplovací frekvenci. Což zní v této cenové kategorii výborně.

Vynořily se ale i další, tentokrát zcela neoficiální a nepotvrzené spekulace. Podle nich má základní Redmi Note 11 dostat do vínku procesor Dimensity 810, 50 Mpx senzor hlavního fotoaparátu a 33W nabíjení. Ceny by údajně v Číně měly začínat na skvělých zhruba 187 dolarech. Vyšší Note 11 Pro pak povýší na Dimensity 920, 108 Mpx foto-senzor a 67W nabíjení. To vše při cenách startujících na zhruba 250 dolarech. Nu a nejvyšší Note 11 Pro+ pak má nabídnout Dimensity 1200, stejné fotoaparáty jako Pro a 120W nabíjení. A cenu od 343 dolarů. Vše berte s rezervou, ale už 28. října bude jasno.