Od září/septembra víme, že Huawei naplánoval na 21. října/októbra prezentační akci v Evropě, konkrétně v rakouské Vídni. Tipaři se předháněli v odhadech, jaké telefony zde představí a ve hře bylo hned několik strojů. Ovšem před pár týdny se shodli na tom, že do Evropy se určitě dostane poměrně nedávno představený telefon Huawei Nova 9. Včera se vše potvrdilo a Nova 9 dorazil do Evropy.

Specifikace a cena Huawei Nova 9

Samozřejmě pokud si děláte zálusk na evropskou verzi telefonu Huawei Nova 9, musíte se smířit se dvěma nedostatky. Telefon nepodporuje 5G sítě, a to ze známých důvodů. A ze stejných důvodů zde nenajdete ani podporu aplikací a služeb Google. Ale i přesto jde o zajímavý telefon zaměřený na mladé uživatele To se odráží v jeho poměrně atraktivním designu a velmi slušné foto výbavě.

Telefon má 6,57 palcový OLED displej s obnovovací frekvencí 120 Hz a vzorkovací frekvencí 300 Hz. Dokáže zobrazit až 1,07 miliardy barev a podporuje barevný gamut DCI-P3. Jako procesor výrobce použil Snapdragon 778G , ale jen ve 4G verzi. Čipset je spárovaný s 8 GB operační paměti a 128/256 GB interního úložiště. Baterie má kapacitu 4300 mAh a podporu rychlého nabíjení s výkonem 66 W. Chlazení VC Liquid Cooling pomáhá rychlejšímu odvodu tepla. Nova 9 běží na EMUI 12, založené na Androidu 11. Podporu GMS zde nenajdeme, k dispozici je tu ale Huawei App Gallery.

Foto výbava je velmi slušná. Hlavní fotoaparát má primární 50 MPix 1/1,56 palcový RYYB senzor. Dále je tu 8 MPix širokoúhlý objektiv a dva 2 MPix snímače pro makro focení a zachycení hloubky ostrosti. Přední 32 MPix kamera leží v „díře“ ve středu horní části displeje. Huawei Nova 9 jde na evropský trh v barvách Black a Stary Blue. Předběžné objednávky již běží, prodeje začínají 2. listopadu/novembra. Cena telefonu začíná na 499 euro, což je v přepočtu zhruba 12782 Kč.