Včera nám Redmi oficiálně potvrdili plány na představení nové řady Note 11 a dostali jsme také už i konkrétní datum. Vše tak proběhne ke spokojenosti fanoušků už přesně za týden, tedy 28. října 19:00 čínského času. Řadu Redmi Note 11 pak tvůrci láskyplně nazývají „Little King Kong“ a slibuje masivní designové změny, které by prý měly být pro tuto sérii největší v historii. Nezůstalo ale je u vágních náznaků, protože už také máme k dispozici i parádní snímky telefonu v celé své kráse. A nebudeme lhát, Note 11 vypadá jako pořádný fešák.

Změny designových prvků jsou opravdu viditelné už na první pohled, protože telefon má jednoznačně „hranatější“ vzhled. Ten ale působí velmi moderně a změna by tak měla být určitě k lepšímu. Slíbenou máme také tloušťku telefonu pouhých 8.34 mm a z obrázků to vypadá i na čtečku otisků na boku přístroje. Modul zadního fotoaparátu sice viditelně vystupuje z těla samotného, ale to je dnes stejně u většiny telefonů obvyklé. Redmi tentokrát také nabídnou i zbrusu novou stylově zelenou „Fog Forest“ barvu nového modelu. A ta telefonu určitě sluší.

Změny ale samozřejmě nastavenou i ve vnitřní výbavě. Displej má mít 120 Hz obnovovací frekvenci a údajně dva vyšší modely by měly nabídnout i OLED panel. Stejně tak nabíjení má u nejvyššího kousku dosahovat 120W, což je high-end dnešní doby se vším všudy. Kromě toho tvůrci slibuji i symetrické stereo reproduktory vyladěné JBL a dočkáme se i 3.5 mm sluchátkového audio jacku. Jinak si na konkrétní detaily jednotlivých modelů musíme počkat, ale ten týden už to snad nějak přežijeme.