Včera nám Redmi oficiálně potvrdili plány na představení nové řady Note 11 a dostali jsme také už i konkrétní datum. Vše tak proběhne ke spokojenosti fanoušků už přesně za týden, tedy 28. října 19:00 čínského času. Řadu Redmi Note 11 pak tvůrci láskyplně nazývají „Little King Kong“ a slibuje masivní designové změny, které by prý měly být pro tuto sérii největší v historii. Nezůstalo ale je u vágních náznaků, protože už také máme k dispozici i parádní snímky telefonu v celé své kráse. A nebudeme lhát, Note 11 vypadá jako pořádný fešák.

Změny designových prvků jsou opravdu viditelné už na první pohled, protože telefon má jednoznačně „hranatější“ vzhled. Ten ale působí velmi moderně a změna by tak měla být určitě k lepšímu. Slíbenou máme také tloušťku telefonu pouhých 8.34 mm a z obrázků to vypadá i na čtečku otisků na boku přístroje. Modul zadního fotoaparátu sice viditelně vystupuje z těla samotného, ale to je dnes stejně u většiny telefonů obvyklé. Redmi tentokrát také nabídnou i zbrusu novou stylově zelenou „Fog Forest“ barvu nového modelu. A ta telefonu určitě sluší.

Změny ale samozřejmě nastavenou i ve vnitřní výbavě. Displej má mít 120 Hz obnovovací frekvenci a údajně dva vyšší modely by měly nabídnout i OLED panel. Stejně tak nabíjení má u nejvyššího kousku dosahovat 120W, což je high-end dnešní doby se vším všudy. Kromě toho tvůrci slibuji i symetrické stereo reproduktory vyladěné JBL a dočkáme se i 3.5 mm sluchátkového audio jacku. Jinak si na konkrétní detaily jednotlivých modelů musíme počkat, ale ten týden už to snad nějak přežijeme.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.