O trůn mobilní fotografie se už nějakou dobu přetahují skoro výlučně modely od Huawei a Xiaomi. Ostatní značky na titánský souboj dívají z uctivé vzdálenosti, i když samozřejmě také mají co nabídnout. A třeba legendární japonští Sony jsou už hezkých pár let v poměrně unikátní situaci. Z jejich produkce totiž pochází samotné foto senzory, které velká část mobilního trhu využívá, ale skoro nikdy nejsou schopni je lépe využít ve vlastních telefonech Xperia. Softwarová stránka věci je u nich vždy lehce za očekáváními a i to jim brání se dostat na samotnou špičku.

To ale samozřejmě nebrání ambiciózním projektům a prohlášením z jejich strany. Včera jsme se tak dočkali nového traileru lákajícího na nadcházející představovačku, kde uvedou „doposud nejlepší mobilní fotoaparát“. To zní poměrně odvážně, zejména když to pro jistotu ani nedoprovodili dalšími zbytečnými detaily. Představovačka má proběhnout už jen za pár dnů 26. října a hlavní hvězdou bude zatím neznámý model řady Xperia. A podle všeho by měl být zaměřen na profesionální fotografování a natáčení videa. To zní nadějně, ale je zbytečné předbíhat bez dalších informací.

Sony také nahnali do PR práce i slušnou porci expertů právě z kategorie profesionálních fotografů a kameramanů. Ti pak novinkovou Xperii řádně vychválili, ale podobným oslavným tirádám se nedá moc věřit. Sony totiž něco podobného předvedli i s podstatně méně impozantní kudy jako byla Xperia 1 III nebo midrange Xperia 5 II. Takže si budeme muset počkat, jestli se velkolepé sliby opravdu náplní.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.