Už před několika dny se tipaři zaměřili na nové telefony značky Redmi. Vše vycházelo z tajuplných zvěstí šéfa Redmi, pana Lu Weibinga. Ten na Weibo tvrdil, že je v tomto měsíci velmi zaneprázdněn přípravami prezentační akce. A i když neprozradil, co Redmi představí, vše naznačovalo, že na konci měsíce půjde na trh řada Redmi Note 11.

Následně se potvrdilo, že řada Redmi Note 11 má tři modely, konkrétně Redmi Note 11, Note 11 Pro a Note 11 Pro Plus. A s touto informací přišel i stručný nástřel některých z jejich parametrů. Ovšem dnes tu máme konečně potvrzený i termín, kdy Redmi chystané telefony uvede. Na oficiálním Weibo účtu značky je k vidění jednoduchá upoutávka na představovačku, která je proběhne v Číně 28. října/októbra v 19 hodin tamního času. Na teaseru je také renderovaný snímek telefonu, ze kterého při troše dobré vůle můžeme vyčíst jeho design.

Čelní panel, ze kterého na obrázku vykukuje jen kousek horní části má uprostřed „díru“ pro přední kameru. Rám telefonu je plochý a na horní hraně najdeme 3,5 mm audio konektor, IR blaster, mikrofon a JBL reproduktor. Na pravé hraně sedí kolébka hlasitosti a tlačítko napájení. Hlavní fotoaparát leží v poměrně velkém obdélníkovém modulu. Má čtyři snímače a v modulu je i LED blesk. Není ale jasné, o který z telefonů řady Redmi Note 11 přesně jde. Tipaři se navíc domnívají, že se parametry a zřejmě i design jednotlivých modelů budou poměrně hodně lišit, ale společným rysem všech je podpora 5G sítí. Do představovačky zbývá ještě dost času na to, aby nám výrobce nabídl nějaké podrobnější informace.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.