Příští generace vlajkového modelu od Xiaomi možná dorazí ještě dříve, než se původně předpokládalo. Některé optimistické předpovědi dokonce tipují polovinu prosince, takže se možná dočkáme ještě do Vánoc. Pravděpodobnější je ale reálný příchod na začátku příštího roku a telefon bude samozřejmě jako vždy opravdové monstrum výbavou. Legendární čínský „leakster“ Digital Chat Station naznačil možnou foto-výbavu telefonu, i když jej konkrétně nezmínil jménem. Ale je vysoce pravděpodobné, že se jeho předpověď váže právě k chystanému Xiaomi 12. Na vynechání předpony „Mi“ se stále těžko zvyká…

Podle Digital Chat Station se příští rok dočkáme hned dvojice high-end telefonů, které jako hlavní foto-sestavu budou využívat trojici 50 Mpx senzorů. Kombinace by měla zahrnovat hlavní senzor s obřími pixely, doplněný o super wide-angle a super telefoto senzory s vysokým rozlišením. To je na papíře impozantní sestava a zcela by odpovídala slibům hlavounů Xiaomi. Ti totiž už dopředu vyhlásili, že Xiaomi 12 bude mít suverénně nejlepší fotoaparát v historii. Tedy pokud hovoříme o Ultra variantě, protože se dá předpokládat, že základní modely budou slabší.

Xiaomi 12 má vůbec přinést poměrně hodně změn v designu a celém konceptu zakřivení hran telefonu. Inspirací by měla být také nová řada Xiaomi Civi. Dočkat bychom se měli i keramických materiálů, které přispějí k atraktivitě a high-end vzhledu telefonu. Samozřejmostí pak bude procesor Snapdragon 898 pro všechny modely a také LTPO displej se 120 Hz adaptabilní obnovovací frekvencí. Jinak jsou parametry stále ještě předmětem divokých spekulací, ale dá se asi čekat i pořádná baterie a minimálně u nejvyššího modelu i 120W nabíjení. A Xiaomi mají určitě i další esa v rukávu.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.