Vydání další generace super úspěšné řady Redmi Note se nám blíží opravdu mílovými kroky. Tvůrci už nás začali zásobovat náznaky a teasery, ale dnes už se dokonce všechny tři modely řady Redmi Note 11 objevily v listingu čínského obchodu JD.com. Zatím samozřejmě jen jako připravovaný produkt bez reálné ceny a data představení, ale s několika zásadními informacemi o výbavě. A mimo jiné také dalším definitivním potvrzením, že v této řadě budou opravdu hned tři velmi rozdílné telefony. Tentokrát totiž bude výbava s největší pravděpodobností opravdu velmi diferencovaná.

Prvním odlišujícím prvkem bude rychlost nabíjení 5000 mAh baterie. Základní verze Redmi Note 11 5G totiž bude podporovat „jen“ 33W nabíjení, ale už Redmi Note 11 Pro 5G vše zdvojnásobí na 67W. A nejvyšší Redmi Note 11 Pro+ 5G pak nebude brát zajatce a hned nahodí plných 120W. Samotná kapacita baterie by se příliš lišit neměla, takže zmíněných 5000 mAh asi bude shodné pro všechny nové telefony. Listing na JD.com nám bohužel nic moc dalšího neupřesnil, ale naštěstí máme k dispozici i další zákulisní informace od dobře informovaných analytiků.

Podle nich by nejnižší model řady měl dostat LCD displej se 120 Hz obnovovací frekvencí. Ale dvojice vyšších pak má nabídnout OLED panel, také se 120 Hz. Procesorová výbava má začínat na Dimensity 810 a přes Dimensity 920 se dostat až k zatím neznámému čipsetu u Note 11 Pro+. Stejně tak hlavní senzory fotoaparátů budou krokově postupovat od 50 Mpx, přes 108 Mpx až po opět neznámý nejvyšší model. Díky využití cenově velmi dostupných 5G procesorů od Mediateku se dá také čekat i velmi příznivá cena. Ale na to jsme u Redmi už přece jen zvyklí…