Z dnešní představovačky čínského Realme nám už zbývá jen jeden jediný zásadní kousek. Oba kus hlavního menu s telefony Realme GT Neo 2T a Realme Q3S už jsme pokryli v minulých článcích, takže se můžeme mrknout i na chytré hodinky Realme Watch T1. O těch se mluvili poměrně detailně během posledních pár dnů, takže samotné představení žádné velké překvapení nepřineslo. Ale jedná se o poměrně zajímavý kousek se slušnou cenou, takže neublíží se na konkrétní specifikace podívat podrobněji ještě jednou.

Realme Watch T1 jsou lehké a poměrně kompaktní hodinky klasického střihu s kruhovým displejem. Tělo je vyvedeno z nerez oceli a pro náramek byl pak zvolen oblíbený silikon. Displej samotný má 1.3-palce a jde o AMOLED s rozlišením 416 x 416 pixelů. Podporována je samozřejmě i funkce Always-on a panel celkově bude na pohled parádní. Solidní je i výdrž vestavěné 228 mAh baterie, která by měla vydržet až 7 dnů v plném zápřahu. A ve spojitosti s ní také i velmi rychlé nabíjení, které by měl zvládnout dobít 90% za pouhých 35 minut.

Sportovnější zaměření hodinek je vidět i u zdravotních a sledovacích funkcí. Dostaneme totiž nejen měření tepu a okysličení krve, ale také hned plných 110 sportovních režimů. Potěší i přítomnost navigačního čipu s podporou GPS, Glonass a Galileo, nebo 5ATM voděodolnost. Hodinky mají i NFC, ale zatím netušíme, zda budou podporovat Google Pay. Osobně bych tipoval, že asi ne. Připojení k telefonu je pak řešeno pomocí moderního Bluetooth 5.0.

Konkurence pro Xiaomi ?

Do prodeje v domovské Číně zamíří Realme Watch T1 s cenou v přepočtu zhruba 110 dolarů, takže nejde o žádný extra levná model. Realme s ním evidentně chtějí konkurovat podobně nastaveným kouskům od Xiaomi. Na výběr je z několika barev řemínku (a asi případně i těla hodinek), ale nás více zajímá mezinárodní dostupnost. O té se ještě nemluvilo, ale šance jsou poměrně vysoké.