Společnost Xiaomi vydá každým rokem docela slušné pensum nových telefonů. A když k nim připočítáme i telefony její sub značky Redmi, máme tu úctyhodný počet. Ovšem stejně tak každým rokem podá i nemalý počet patentů. To může potvrdit i nedávno zveřejněný patent na nový design telefonu. Při pohledu na patentový nákres, který zveřejnily stránky LetsGoDigital, můžeme odhadnout, že jde o prémiový přístroj.

Samotnou patentovou přihlášku podala Xiaomi sice už loni, ale ke schválení patentu došlo teprve nedávno. Nu a vzhledem k tomu, že výrobce u vlajkových telefonů vypustil z názvu zkratku „Mi“, je možné, že pro své prémiové stroje vytvořil i nový design. A aspoň tento vzhled z patentových náčrtků je opravdu povedený. Rohy telefonu jsou výrazně oblé a obrazovka je po všech svých hranách zakřivená. I tento prvek ukazuje na prémiový model.

Rámečky kolem displeje jsou velmi úzké, jen brada je o něco málo širší. V levém horním rohu je malá „díra“ pro přední kameru. Ani zadní panel nás nenechává na pochybách, že jde o vlajkový stroj. Oválný modul hlavního fotoaparátu ve středu horní třetiny zad je poměrně velký. V modulu jsou vertikálně pod sebou tři snímače. První z nich je velký, pod ním je menší snímač a třetí snímač je zjevně podle obdélníkového ohraničení periskopický. Úplně vespod je LED blesk. Samozřejmě, jak už to u mnohých patentů bývá, nemusí být nakonec realizovány.