Telefony značky POCO se těší velké oblibě uživatelů po celém světě a není se čemu divit. Jejich kousky se totiž v podstatě vždy vyznačují parádním poměrem cena výkon. Drtivá většina navíc spadá do střední, případně nižší střední třídy, kde se prodá suverénně nejvíce kusů. Skvělé prodeje měl i model POCO M3 Pro 5G, který se na trh dostal v květnu letošního roku. A teď se mu dostalo i prestižního ocenění, protože dostal certifikaci Android Enterprise Recommended Program. Jako vůbec první telefon značky POCO, takže jde pro firmu o velmi pozitivní kousek PR.

Program Android Enterprise Recommended je snaha Googlu pomoci firmám vybrat ty správné telefony pro firemní provoz. Měly by se tak vyznačovat kombinací solidního hardwaru a softwaru, stejně jako dlouhou podporou od výrobce. Katalog s telefony honosícími se touto certifikací je poměrně obsáhlý, ale určitě neublíží v něm být. Pro představu, většina posledních telefonů Xiaomi nebo Redmi touto certifikací disponuje, ale pro POCO jede opravdu o premiéru. Aspoň se tak v ekosystému Xiaomi nemusí před sesterskými značkami stydět.

POCO M3 Pro 5G je jedním z vůbec nejdostupnějších 5G telefonů a je k dostání třeba i na našem trhu. Nabízí například velký 6,5-palcový FullHD+ disple s 90 Hz obnovovací frekvencí, nebo procesor Dimensity 700. Neztratí se ani trojitý zadní fotoaparát s hlavním 48 Mpx senzorem, případně nadprůměrná 5000 mAh kapacita baterie. Snad jen 18W nabíjení je na dnešní dobu lehce poddimenzované, ale jde přece jen o velmi levný telefon. Napravit by to měla už velmi brzy nová generace POCO M4 Pro 5G, která už je podle všeho na spadnutí.