Telefony značky POCO se těší velké oblibě uživatelů po celém světě a není se čemu divit. Jejich kousky se totiž v podstatě vždy vyznačují parádním poměrem cena výkon. Drtivá většina navíc spadá do střední, případně nižší střední třídy, kde se prodá suverénně nejvíce kusů. Skvělé prodeje měl i model POCO M3 Pro 5G, který se na trh dostal v květnu letošního roku. A teď se mu dostalo i prestižního ocenění, protože dostal certifikaci Android Enterprise Recommended Program. Jako vůbec první telefon značky POCO, takže jde pro firmu o velmi pozitivní kousek PR.

Program Android Enterprise Recommended je snaha Googlu pomoci firmám vybrat ty správné telefony pro firemní provoz. Měly by se tak vyznačovat kombinací solidního hardwaru a softwaru, stejně jako dlouhou podporou od výrobce. Katalog s telefony honosícími se touto certifikací je poměrně obsáhlý, ale určitě neublíží v něm být. Pro představu, většina posledních telefonů Xiaomi nebo Redmi touto certifikací disponuje, ale pro POCO jede opravdu o premiéru. Aspoň se tak v ekosystému Xiaomi nemusí před sesterskými značkami stydět.

POCO M3 Pro 5G je jedním z vůbec nejdostupnějších 5G telefonů a je k dostání třeba i na našem trhu. Nabízí například velký 6,5-palcový FullHD+ disple s 90 Hz obnovovací frekvencí, nebo procesor Dimensity 700. Neztratí se ani trojitý zadní fotoaparát s hlavním 48 Mpx senzorem, případně nadprůměrná 5000 mAh kapacita baterie. Snad jen 18W nabíjení je na dnešní dobu lehce poddimenzované, ale jde přece jen o velmi levný telefon. Napravit by to měla už velmi brzy nová generace POCO M4 Pro 5G, která už je podle všeho na spadnutí.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.