Skládací telefony jsou na trhu už nějakou dobu. Někteří výrobci jich ve svém portfoliu mají poměrně hodně, jiní naopak své první skládací stroje teprve chystají. A někteří o nich vůbec ani neuvažují. Byť se s nástupem prvních skládacích telefonů čekalo, že se z nich stane tržní fenomén, není tomu tak. Skládací telefony jsou rozhodně zajímavá zařízení, ale jsou stále poměrně dost drahé. Ovšem ani tato skutečnost zatím neodradila společnost Oppo, která na svém skládacím modelu Oppo Fold už nějakou dobu pracuje.

Na konci minulého měsíce společnost Oppo potvrdila, ústy svého viceprezidenta, že skládací telefon skutečně chystají. Sice nepotvrdili, že jejich skládací telefon ponese název Oppo Fold a ani neřekli, kdy jej představí, ale víme, že jednou opravdu bude. A jistě tušíte, že takováto zpráva rozbuší srdce tipařů, kteří ihned začnou pátrat po nějakých detailech. Velmi aktivní je opět známý tipař Digital Chat Station, který se skládacím telefonem Oppo už zabývá.

Digital Chat Station především uvádí, že skládací telefon Oppo může mít baterii s kapacitou 4500 mAh. Akumulátor prý podporuje rychlé nabíjení s výkonem 65 W. Nu a vzhledem k tomu, že valná většina vlajkových telefonů Oppo podporuje právě rychlé 65 W nabíjení, zařadí se i skládací model do tohoto segmentu. Je ale pravda, že kapacita baterie je poměrně velká, takže výrobce jistě přidá i nějakou optimalizaci, aby zajistil její delší výdrž. Jednou z nich může být třeba použití LTPO displeje. Dále se spekuluje i o velkém ohebném možná až 8 palcovém displeji s obnovovací frekvencí 120 Hz, procesoru Snapdragon 888 a nadstavbě ColorOS 12 založené na Androidu 12. Ale opravdu tyto informace berme s nadhledem, protože nic není potvrzeno.