Minulou neděli oslavila naše pravidelná rubrika Vychytávky z Číny kulaté výročí. Tři stovky dílů máme za sebou a dnes otevíráme další minimálně třístovku. Jinak se ale nic nemění a i nadále vám na konci každého týdne budeme servírovat tři tipy na gadgety, které nás zaujaly na čínských e-shopech, jsou praktické a pokud možno i levné.

Podobně jako minulý týden se i dnešní Vychytávky z Číny nezaměří jen na jeden typ gadgetů. Podíváme se na užitečnou pomůcku pro fotografy. Něco opravdu praktického nabídneme i kuchařům a poslední gadget se výborně hodí při PowerPointových prezentacích.

Vychytávky z Číny

Produktové fotky jako z ateliéru

Pokud se trochu víc zabýváte focením a je jedno jestli jen telefonem, nebo zrcadlovkou, víte, že dobré světlo je základ dobré fotky. Ne vždy je ho dostatek a proto si musíme focený objekt přisvítit. A dobrého světla je o to víc potřeba u produktových fotografií. Dobrým pomocníkem v takových případech je „lightbox“. Jednoduše řečeno malá krabice s vnitřním osvětlením a vyměnitelným pozadím. Takový box si samozřejmě můžeme vyrobit i sami, ale proč si jej nepořídit z čínských e-shopů, kde není drahý. Jeho cena nyní ve slevě na Aliexpressu začíná na 10,86 dolaru.

Xiaomi řezačka potravinářské folie

Potravinovou folii najdeme snad v každé kuchyni. Je velmi praktická pro zakrytí zbytků jídla, než je dáme do lednice. Dá se do ní zabalit ovoce nebo zelenina či další potraviny. Je ale pravda, že manipulace s ní není úplně pohodová, pokud ji vymotáváme rovnou z ruličky. Aby se nám při manipulaci netrhala a dala se snadno uříznou zajistí řezačka, kterou můžeme pomocí přísavek přilepit třeba na lednici nebo kuchyňskou linku. Jednu takovou řezačku, a to přímo od Xiaomi, nabízí Aliexpress právě teď ve slevě za 16,34 dolaru.

Laserové ukazovátko ve tvaru prstenu

Kdo si někdy vyzkoušel prezentaci v PowerPointu jistě ví, že skvělou pomůckou je dobrý ovladač a případně i laserové ukazovátko. A když takový ovladač spojíme i s ukazovátkem a navíc má ještě tvar prstenu, máme vyhráno. Právě takovou vychytávku to pro vás dnes máme. Na ovladači jsou dvě tlačítka, která zajistí posun jednotlivých snímků dozadu či dopředu. Třetí tlačítko slouží pro ovládání laserového ukazovátka. I tento ovladač s ukazovátkem je nyní ve slevě a přijde jen na 12,08 dolaru.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.