S blížícím se koncem roku přibývají i zvěsti o telefonech, které se pro nás připravují na příští rok. Na síti se pomalu začíná spekulovat o vlajkových telefonech Samsung, Xiaomi a OnePlus a nyní se můžeme něco málo dozvědět i o chystaném telefonu společnosti Vivo. Jde o model Vivo X80, který bude následovníkem nedávno uvedených telefonů řady Vivo X70. Tyto telefony můžeme považovat za vlajkové lodi s dobrou cenou, atraktivním designem a výtečnou foto výbavou. Ostatně na ní si výrobce u řady X vždy dal záležet.

Není proto divu, že se podobné a možná i lepší parametry očekávají u chystaného telefonu Vivo X80. V tuto chvíli vstupuje do hry mám dobře známý tipař Digital Chat Station, který na Weibo sdílí své odhady o hlavních specifikacích modelu Vivo X80. Přestože je tento tipař poměrně spolehlivý, berme jeho zvěsti s rezervou.

Asi tím hlavním, co u chystaného telefonu najdeme, je opět velmi dobrá foto výbava. Tipař tvrdí, že primární fotoaparát má rozlišení 50 MPix a velikost snímače je 1/1,3 palce. Senzor dále podporuje i pěti osou stabilizaci VIS. Sekundárním senzorem je 12 MPix teleobjektiv s dvojnásobným zoomem. Tipař bez povšimnutí nenechal ani displej, o kterém si myslí, že dostane FullHD+ rozlišení a 120 Hz obnovovací frekvenci. A třešničkou na dortu bude procesor, kterým je údajně Dimensity 2000. Připomeňme, že je to chystaný vlajkový čipset společnosti MediaTek postavený na 4nm výrobní technologii. Zní to jistě zajímavě, ale počkejme, zda na tyto prvotní zvěsti navážou i další tipaři nebo samotný výrobce.