Startup firma Nothing je dítětem jednoho ze zakladatelů OnePlus, Carla Pei. Ten letos OnePlus opustil a obratem založil právě novou firmu Nothing. Do ní získal i velmi solidní investice od velkých jmen technologického světa, takže se očekávaly velké věci. Firma ale měla pomalejší nástup a zatím jsme se od nich dočkali jen srpnových TWS sluchátek Ear (1). Ty jsou určitě zajímavé a za slušnou cenu nabídly třeba ANC technologii, ale zmlsaní fandové prostě čekají víc. A možná se brzy dočkají, protože telefon od Nothing podle všeho už není jen sci-fi někde na obzoru.

Firma totiž čerstvě oznámila další injekci 50 milionů dolarů od investorů na výzkum a vývoj nových produktů. K tomu ještě navrch přidali i oficiální spolupráci s Qualcommem, takže zasvěcení analytici už měli hned jasno. Vše dnes potvrdil i známý indický „leakster“ Mukhul Sharma, podle kterého opravdu Nothing pomalu začíná chystat vlastní mobilní telefon. Světlo světa by pak měl údajně spatřit někdy v prvních měsících roku 2022, takže jde o poměrně šibeniční termín. Zvlášť pro nový startup bez velkého zázemí. Ale možná právě spolupráce s Qualcommem bude hlubší, než se zdá.

Pro telefon samotný se pak přímo nabízí název Nothing Phone, ale žádné další detaily o něm se ven ještě nedostaly. Kromě jasného procesoru od Qualcommu se dá možná spekulovat ještě o designovém tématu této novinky. Už u sluchátek Ear (1) firma ukázala fascinaci průhlednými materiály a u telefonu by tomu mohlo být podobně. Nejde navíc o jediný produkt značky, na kterém se pracuje. Ve finálním stádiu by už měla být tak příprava powerbanky Nothing Power (1) nebo chytrého reproduktoru.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.